wtorek, 19 marca 2024r.

Rekord Polski juniorek Kowalik. Medale Rosłon i Chwedczuk

Nie mogło zabraknąć reprezentantek SKSS Dragon Siedlce w kolejnych zawodach Pucharu Polski. Trzecia runda pucharowych zmagań odbyła się w Ustce.

Pięć zawodniczek SKSS Dragon Siedlce uczestniczyło w zawodach III rundy Pucharu Polski w strzelectwie sportowym w Ustce (15-17 czerwca).

Weronika Rosłon zdobyła złoty medal w konkurencji karabinu pneumatycznego mix (w parze z Tomaszem Bartnikiem z Legii Warszawa) oraz brązowy krążek w solowej odmianie karabinu pneumatycznego 60 strzałów (6 miejsce w kwalifikacjach). Weronika była także blisko stanięcia na podium w trzeciej konkurencji – karabinie dowolnym 3 x 40 strzałów. Po zajęciu 6 pozycji w kwalifikacjach, w finale uplasowała się na 5 miejscu.

Drugą medalistką Dragona została Julia Chwedczuk. W kwalifikacjach pistoletu sportowego 30+30 strzałów juniorek była czwarta, natomiast w finale zajęła znakomitą drugą lokatę. Ponadto w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 60 strzałów juniorek uplasowała się na 12 miejscu.

Nie lada wyczynu dokonała Kinga Kowalik ustanawiając rekord Polski juniorek w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Rezultat, o którym mowa uzyskała w kwalifikacjach – 566 pkt. W finale nie udało się powtórzyć tego wyczynu. Ostatecznie Kinga zajęła czwarte miejsce. Taką samą pozycję wystrzelała w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 strzałów juniorek (7 w kwalifikacjach).

Wyniki dwóch pozostałych reprezentantek Dragona prezentujemy poniżej.