W regionie: Broń wygrała w Mińsku Mazowieckim. Trudna sytuacja Mazy (fotogaleria)

W regionie: Broń wygrała w Mińsku Mazowieckim. Trudna sytuacja Mazy

W pierwszym meczu barażowym o prawo gry w III lidze, grupie I mińska Mazovia uległa Broni Radom 0:2. Bohaterem radomian został Kamil Czarnecki, zdobywca dwóch goli.

Pierwsze minuty wskazywały jako faworyta zespół z grupy północnej IV ligi. Szansę na gola miał Alan Grabek, który strzelił obok bramki. W 11 minucie Broń objęła prowadzenie i kompletnie zgasiła podopiecznych Andrzeja Sieradzkiego. Na strzał z 20 metrów zdecydował się Wiktor Putin, Mateusz Łysik odbił piłkę przed siebie, do niej pospieszył Piotr Nowosielski i wyłożył do pustaka Kamilowi Czarneckiemu. Po strzeleniu gola szansę na podwyższenie mieli Putin i Adam Imiela, kolei dla gospodarzy niecelny strzał oddał Daniel Żurawski. W 21 minucie padła druga bramka dla Broni. Dośrodkowanie z prawej strony, piłka spadła na głowę Nowosielskiego, który po raz drugi obsłużył Czarneckiego i było 0:2. Przed przerwą kolejny błąd popełnił bramkarz Mazy Łysik, lecz tym razem przed utratą gola wyręczył go defensor z Mińska Mazowieckiego.

Po zmianie stron Broń skupiła się na obronie, zaś gospodarze bili głową w mur. Okazje na gole były, lecz jedynie tylko dla Broni. Po raz kolejny mógł trafić do siatki Czarnecki, ale uderzył obok bramki. W 68 minucie dośrodkowania Dominika Leśniewskiego nie zamknął Putin. W końcówce goście mieli jeszcze poprzeczkę i strzał Leśniewskiego.

W Mazovii zagrali byli Pogoniści: Mateusz Janusiewicz i Jarosław Krajewski.

Porażka 0:2 stawia Mazovię w bardzo trudnej sytuacji. Przed drużynami rewanżowe spotkanie w Radomiu (środa, 27 czerwca, 17:00).

23.06.18, 17:00 – Mińsk Mazowiecki

Baraż o III ligę: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Broń Radom 0:2 (0:2)

Bramki: Kamil Czarnecki 11, 21

Mazovia: 1. Mateusz Łysik – 16. Jewhen Romanow, 4. Alan Grabek, 3. Kacper Kozikowski (46, 14. Jarosław Krajewski), 13. Michał Herman – 10. Mateusz Janusiewicz (46, 18. Dawid Matak), 29. Karol Noiszewski (25, 11. Rafał Słowik), 17. Łukasz Puciłowski, 20. Mikołaj Tokaj, 77. Daniel Żurawski – 19. Michał Bondara (74, 7. Bartosz Kozakiewicz)

Broń: 1. Paweł Młodziński – 2. Norbert Korcz (73, 2. Jakub Góźdź), 17. Marcin Grunt, 19. Maksim Kwiencer, 5. Przemysław Wicik – 11. Dominik Leśniewski (90+2, 13. Damian Machajek), 7. Dawid Sala, 14. Adam Imiela, 8. Wiktor Putin (82, 15. Adam Niemyjski), 9. Piotr Nowosielski (87, 6. Przemysław Nogaj) – 10. Kamil Czarnecki (77, 20. Emil Więcek)

Żółte kartki: Łukasz Puciłowski 44, Mateusz Janusiewicz 45+1, Mikołaj Tokaj 60, Alan Grabek 64 – Dominik Leśniewski 87

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka)