czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Sześć bramek w płockim sparingu z ekstraklasowiczem (multimedia)

Wisła Płock wygrała na swoim obiekcie sparing z Pogonią Siedlce 4:2.

Mecz z nafciarzami był pierwszym sparingiem biało-niebieskich w ramach przygotowań do rozgrywek II ligi w sezonie 2018-19. Wisła podjęła Pogoń na stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ul. Łukasiewicza 34.

Wisła Płock od samego początku sparingu dyktowała warunki gry. W 10 minucie Paweł Łydkowski sfaulował Mateusza Szwocha i sędzia Tomasz Marciniak wskazał wapno. Z jedenastkę pewnie wykorzystał Nico Varela, strzelając w prawy dolny róg bramki Rafała Misztala. Pogoń wyrównał sześć minut później, kiedy to po strzale jednego z zawodników testowanych piłka piłka odbiła się od obrońcy Wisły i wpadła lobem ponad bezradnym bramkarzem nafciarzy. Ozdobą spotkania była bramka z 29 minuty. Dominik Furman dośrodkował wówczas z rzutu wolnego na głowę jednego z zawodników w Wisły, któremu pozostało zgrać głową do niekrytego Damiana Szymańskiego. Piłkarz Wisły kapitalnie uderzył nożycami z powietrza, nie dając bramkarzowi Pogoni żadnych szans. W 32 minucie, przy dobrym dośrodkowaniu Pawła Garygi zabrakło właściwego wykończenia Pogonistów. Ostatnia bramkowa akcja była dziełem gospodarzy. Varela, Szymnański i wykańczający Oskar Zawada bezlitośnie rozmontowali obronę siedlczan koronkową akcją.

W drugiej połowie Wisła wciąż była zespołem lepszym, jednak obie drużyny wyraźnie zwolniły tempo rozgrywania swoich akcji. W szeregach płocczan najlepsze okazje zmarnowali: Adam Dźwigała, Karol Angielski, a pod koniec spotkania także Carlitos. W 57 minucie do złego podania jednego z Pogonistów doszedł Oskar Zawada i dysponując otwartą drogą do bramki, z wysokości szesnastego metra pewnie pokonał Przemysława Frąckowiaka. Im bliżej końca meczu, tym większa była przewaga nafciarzy, jednak ostatniego gola zdobyła Pogoń. W 90 minucie rzut wolnego dośrodkował Damian Świerblewski, a głową piłkę do bramki skierował Maciej Wichtowski. Była to ostatnia akcja spotkania.

W przeszłości w barwach Wisły Płock występowali obecni tego dnia w szeregach biało-niebieskich: Dominik Kun oraz Piotr Mroziński.

Za tydzień, w sobotę 7 lipca o godzinie 12:00 w Siedlcach – Pogoń rozegra kolejny sparing. Rywalem siedlczan będzie III-ligowa Legionovia Legionowo.

30.06.18, 12:00 – Płock

Sparing: Wisła Płock – Pogoń Siedlce 4:2 (3:1)

Bramki: Nico Varela 11 k, Damian Szymański 29, 36, Oskar Zawada 57 – Kamil Walków 16, Maciej Wichtowski 90+1

Wisła: 28. Bartłomiej Gradecki (46, 87. Marcel Zapytowski) – 95. Patryk Stępiński (46, 20. Cezary Stefańczyk), 18. Alan Uryga (46, 26. Igor Łasicki), 17. Damian Byrtek (46, 5. Bartłomiej Sielewski), 22. Krystian Miś (46, 2. Marcin Warcholak) – 96. Jakub Łukowski (46, 69. Patryk Wieliczko), 8. Dominik Furman (32, 6. Damian Rasak), 4. Damian Szymański (46, 14. Adam Dźwigała), 9. Mateusz Szwoch (46, 19. Karol Angielski), 7. Nico Varela (46, 11. Carlitos) – 16. Oskar Zawada

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 7. Adam Pazio (46, 13. Sebastian Krawczyk), 23. Piotr Mroziński (46, 17. Maciej Wichtowski), 15. Paweł Łydkowski (46, 99. Sebastian Weremko), 27. Jakub Szrek (52, 20. Piotr Krawczyk) – 8. Paweł Garyga (46, 11. Michał Bajdur), 2. Tomasz Margol (46, 22. Mateusz Omieciuch), 10. Lucas Guedes (83, 3. Piotr Ceranka), 18. Andrzej Rybski (46, 21. Mathieu Scalet), 34. Dominik Kun (46, 24. Damian Świerblewski) – 14. Kamil Walków (46, 9. Adrian Paluchowski)

Żółta kartka: Jakub Szrek 45+1

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)