Olimpiada pełna nadziei. Siedlczanie cztery razy na podium

Liczna grupa sztangistów WLKS Siedlce-Nowe Iganie i SKS Feniks Siedlce uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Nasi zawodnicy wrócili z niej z czterema medalami.

Piątek był pierwszym dniem walki o medale 24 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Na początek do rywalizacji przystąpiły sztangistki. Tego dnia na pomoście zaprezentowały się dwie zawodniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Obie wypadły na tyle dobrze, że stanęły na podium. Zarówno Klaudia Celińska (WLKS) w kat. 48 kg jak i Karolina Hyla (WLKS) w kat. 69 kg zdobyły srebrne medale. Klaudia uzyskała w dwuboju 119 kg w dwuboju (50+69), zaś Karolina osiągnęła wynik 153 kg w dwuboju (66+87).

Kolejne dwa dni zmagań w Piekarach Śląskich należały do chłopców.

Bardzo dużo radości przyniósł występ Patryka Barei. Zawodnik SKS Feniks Siedlce startując w kat. 105 kg zdeklasował rywali. Wygrał „w cuglach” (275 kg; 125+150) wyprzedzając drugiego i trzeciego zawodnika o 24 kg (!).

Drugie miejsce w kat. 85 kg zajął inny sztangista Feniksa prowadzony przez Marcina Dołęgę. Mowa o Konradzie Romańczuku, który dzięki rezultatowi 243 kg w dwuboju (108+135) mógł cieszyć się ze srebrnego krążka.

Pozostali ciężarowcy reprezentujący nasze miasto plasowali się na następujących miejscach:
Tomasz Nowosielski (WLKS) szósty w kat. 62 kg (166 kg; 75+91)
Dominik Dziewulski (WLKS) szósty w kat. 105 kg (240 kg; 103+137)