wtorek, 19 marca 2024r.

Tarachulski wygrał z Pogonią. Druga sparingowa porażka (fotogaleria)

Tarachulski wygrał z Pogonią. Druga sparingowa porażka

Siedlecka Pogoń w swoim drugim sparingu przegrała w Siedlcach z Legionovią Legionowo 1:2.

W barwach Pogoni ponownie szansę otrzymali zawodnicy testowani. Wśród nich był 26-letni bramkarz Dominik Budzyński (Śląsk Wrocław).

W 9 minucie na bramkę Novii uderzył aktywny w meczu Tomasz Margol, lecz nieznacznie się pomylił. W 14 minucie Dominik Budzyński sfaulował jednego z rywali w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Ją wykorzystał jeden z graczy testowanych przez Bartosza Tarachulskiego. W 21 minucie Legionovia mogła podwyższyć, lecz piłka obiła jedynie poprzeczkę. Sześć minut potem przed szansą na gola dla Pogoni stanął Adrian Paluchowski, ale na posterunku był Mikołaj Smyłek. Za chwilę ponownie z dystansu huknął Margol, lecz ponownie swój zespół przed stratą gola uchronił bramkarz. W 30 minucie Margol główkował obok bramki.

Po zmianie stron testowany obrońca gości mógł już na początku drugiej odsłony strzelić samobója. Chwilę potem testowany skrzydłowy z Siedlec uderzył tuż obok słupka. Po godzinie gry przed szansą podwyższenia na 2:0 stanął Konrad Zaklika trafiając w poprzeczkę. Trzy minuty później Pogoń wyrównała. Z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Krawczyk, a testowany stoper głową skierował piłkę do siatki. Pięć minut później Patryk Koziara próbował zaskoczyć testowanego bramkarza Pogoni uderzeniem z rzutu wolnego. W 69 minucie padł kolejny gol dla Novii. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał z bliskiej odległości testowany skrzydłowy gości. Dziesięć minut później arbiter dostrzegł, że w polu karnym faulowany był Adam Pazio. Po konsultacji z asystentem, odwołał swoją decyzję. W końcówce meczu dwie okazje stworzyła jeszcze Legionovia. Szansę na podwyższenie prowadzenia mieli: strzelec drugiej bramki dla gości i Luka Janković.

W Pogoni zagrał były zawodnik klubu z Legionowa – Paweł Garyga. Z kolei w drużynie III-ligowca wystąpili zawodnicy z przeszłością w MKP: Marcin Burkhardt i Daniel Gołębiewski. Trenerem Legionovii jest były szkoleniowiec Pogoni – Bartosz Tarachulski.

Kolejny sparing Pogoniści rozegrają w środę 11 lipca o 17:00 w Siedlcach z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

07.07.18, 13:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 1:2 (0:1)

Bramki: Chonoradsky 63 – Slaven Juriša 14 (k), Kamil Wolski 69

Pogoń: 96. Dominik Budzyński (46 Adrian Henger) – 14. Sebastian Krawczyk, 23. Chonoradsky (66, 2. Michał Panufnik), 6. Maciej Wichtowski (46, 13. Igor Biedrzycki), 5. Adam Pazio (79, 10. Kuba Jóźwiak) – 11. Mateusz Bochnak (46, 27. Michał Wrzesiński), 8. Tomasz Margol (46, 15. Damian Mosiejko), 24. Piotr Marciniec (46, 17. Mateusz Omieciuch), 18. Andrzej Rybski (46, 20. Piotr Krawczyk), 22. Paweł Garyga (46, 21. Cezary Demianiuk) – 9. Adrian Paluchowski (46 Kamil Walków)

Legionovia: 1. Mikołaj Smyłek (46, 33. zawodnik testowany) – 21. Jacek Lewandowski (46, 5. Możdżonek; 75, 6. Jakub Karabin), 3. Górski, 4. Lisiecki (18, 27. Konrad Trzmiel; 82, 20. Patryk Cynt), 16. Sosnowski (79, 5. Możdżonek) – 8. Grzegorz Mazurek (46, 23. Kamil Wolski), 18. Marcin Burkhardt (46, 17. Patryk Koziara), 2. Sebastian Czapa (46, 19. Luka Janković), 28. Konrad Zaklika (66, 18. Marcin Burkhardt), 11. Slaven Juriša (46, 15. Eryk Więdłocha) – 24. Paczuk (46, 26. Daniel Gołębiewski)

Żółte kartki: Sebastian Krawczyk 87 – Jacek Lewandowski 23, Możdżonek 82

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa)