Złoty medal Jaszczuka w Lublinie

W dniach 20-22 lipca Lublin został opanowany przez lekkoatletów z powodu mistrzostw Polski seniorów. O medale w stolicy województwa lubelskiego walczyło 5 zawodników WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Byli nimi: Łukasz Niedziałek – chód sportowy na 10000 m, Andrzej Gudro, Jan Parol – obaj pchnięcie kulą, Tomasz Jaszczuk – skok w dal, Patryk Kocak – bieg na 800 m.

Z wyżej wymienionych zawodników WLKS Siedlce-Nowe Iganie najlepiej spisał się Tomasz Jaszczuk, skacząc 8.10 m, dzięki czemu zajął 1 miejsce i zrobił najlepszy wynik w sezonie.

Na pechowym 4 miejscu uplasował się Łukasz Niedziałek z czasem 42:10.17, tracąc do Rafała Sikory tylko 13 sekund.

Oprócz Łukasza tuż za podium Mistrzostwa Polski ukończył Andrzej Gudro, który posłał kule na odległość 19,57 m. Tuż za swoim kolegą klubowym znalazł się Jan Parol z wynikiem 18,57 m.

Jedynym biegaczem z WLKS startującym na mistrzostwach był Patryk Kocak, który 800 m przebiegł w 1:54.71 i zajął dalekie 17 miejsce.

źródło: własne; foto: PAP