Porażka na koniec letnich sparingów. Teraz już tylko liga (multimedia)

Hapoel Katamon Jerozolima wygrał 1:0 z Pogonią Siedlce. Był to ostatni letni sparing biało-niebieskich.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się piłkarze z Izraela, przebywający w Siedlcach na tygodniowym obozie. W 8 minucie Hapoel powinien objąć prowadzenie, ale na jego drodze stanęli kolejno: Rafał Misztal, jeden z obrońców Pogoni stojący na linii bramkowej oraz brak celności u napastnika. W 22 minucie Andrzej Rybski próbował zaskoczyć Baraka Leviego strzałem z rzutu wolnego, ale piłka ugrzęzła w murze. Decydujące dla losów pierwszej połowy (i całego meczu) było starcie Misztala i Williama Agady. 18-letni Nigeryjczyk uprzedził siedleckiego bramkarza, a sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nieomylny okazał się Eden Shrem. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy do wyrównania mógł wyprowadzić testowany Filip Żagiel (ostatnio Odra Opole), ale zabrakło mu precyzji. Poza nim Pogoń sprawdzała Damiana Gałązkę (ŁKS 1926 Łomża).

W drugiej połowie obaj trenerzy dokonali wielu roszad w składach. Józef Burta nie narzekał na nadmiar pracy. Więcej roboty miał jego vis-à-vis Raz Rahamim. Szczególnie musiał uważać po zagraniach Adama Mójty, który od wejścia na boisko opanował lewą flankę. Dodatkowo chętnie uderzał z dystansu. Bramkarz Hapoelu pomimo kilku niepewnych interwencji nie dał się pokonać. Tak więc Pogoń przegrała 0:1.

W sobotę 28 lipca Pogoń wróci do ligowej młócki. Pierwszym wyjazdowym rywalem siedlczan w sezonie będzie Olimpia Grudziądz. Początek meczu o 18:00.

25.07.18, 18:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Hapoel Katamon Jerozolima 0:1 (0:1)

Bramka: Eden Shrem 41 k

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Józef Burta) – 34. Damian Gałązka (59, 14. Sebastian Krawczyk), 20. Maciej Wichtowski (46, 8. Tomasz Margol), 15. Paweł Łydkowski (59, 3. Szymon Przystalski), 11. Dariusz Brągiel (59, 6. Adam Mójta) – 2. zawodnik testowany (59, 17. Paweł Garyga), 23. Damian Mosiejko (59, 10. Lucas Guedes), 27. Piotr Marciniec (59, 99. Dominik Barciak), 18. Andrzej Rybski (59, 21. Michał Wrzesiński), 22. Filip Żagiel (46, 24. Bartosz Wiktoruk) – 9. Kamil Walków (59, 7. Adrian Paluchowski)

Hapoel: 1. Barak Levi – 5. Yogev Hazuharoui, 25. Avi Malka, 23. Adi Tamir, 17. Goni Naor, 7. Eden Dahan, 26. Bartłomiej Kasprzak, 21. Ariel Hadar, 24. Yarden Abuhatzira, 9. William Agada, 8. Eden Shrem. W II połowie grali także: 36. Raz Rahamim 11. Harel Shalom, 22. Yinon Eliyahu, 77. Awaka Eshete, 45. Avihay Wodaje, 15. Muhamad Frig, 19. Youssef Soliman, 12. Yuval Abixis, 16. Omer Agvadish, Omri Regev

Żółte kartki: zawodnik testowany 57 – Harel Shalom 50, Yarden Abuhatzira 69

Sędzia: Adam Trędowicz (Siedlce)