Dwa złote medale Macieja Nieczyporuka

W dniach 28-29 lipca zawodnik Sekcji Pływackiej Ósemka Siedlce Maciej Nieczyporuk zdobył dwa złote medale w maratonach pływackich na wodach otwartych, które odbyły się na terenie Małopolski.

28 lipca Maciej Niczyporuk startował w XXIX Krakowskim Maratonie Pływackim w Kryspinowie położonym niedaleko Krakowa. Siedlczanin wziął udział w konkurencji „Krakowski kilometr” (kategoria12-13 lat), pokonując dystans 1000 metrów w czasie 18:47.11. Na uwagę zasługuje fakt, że w klasyfikacji Open Niczyporuk był 13 wśród 51 startujących. Łącznie zawodach udział wzięło blisko 100 osób.

W niedzielę 29 lipca Nieczyporuk zdobył kolejne złoto w V Międzynarodowym Maratonie Pływackim o Puchar Zalewu Chorwacja – Jurków 2018. Zawodnik Ósemki dystans 600 metrów pokonał w czasoe 8:39.44. Wśród uczestników maratonu w Jurkowie byli m.in. reprezentanci kadry Polski w pływaniu.

źródło i foto: Ósemka Siedlce