Błysk Żagla w sparingu. Pogoń II pokonała Podlasie (fotogaleria)

Błysk Żagla w sparingu. Pogoń II pokonała Podlasie

Rezerwy Pogoni pokonały w sparingu Podlasie Sokołów Podlaski 5:1. W drugiej połowie hattrickiem popisał się testowany Filip Żagiel.

Do meczu siedlczanie przystąpili z zawodnikiem pierwszej drużyny Józefem Burtą i nowym testowanym Maksymilianem Łukasiakiem (juniorzy Miedzi Legnica). Ponadto sprawdzani byli: Michel Ankara, Piotr Garbaczewski i Filip Żagiel.

Pierwsza połowa meczu z przedstawicielem siedleckiej okręgówki zakończyła się remisem 1:1. Na prowadzenie sokołowian wyprowadził Kacper Komycz po złym wybiciu piłki przez Józefa Burtę. Na wyrównanie przyszedł czas tuż przed przerwą, po bramce autorstwa Tomasza Górskiego. Wynik remisowy utrzymywał się na kwadrans przed końcem meczu. Wtedy skutecznością błysnął testowany Żagiel. Zawodnik w ciągu 6 minut zdobył trzy bramki dające pewne prowadzenie w meczu. Kropkę nad i postawił Jan Mruz kończący akcję Michela Ankary.

W Podlasiu wystąpili byli Pogoniści: Piotr Antoszczuk, Piotr Goś i Piotr Wikiera.

PLANY POGONI II

Sparing z Podlasiem był prawdopodobnie ostatnim w letnim okresie przygotowań. Pogoniści rozgrywki IV ligi rozpoczną w sobotę 11 sierpnia o 17:00 w Ostrołęce z Koroną.

01.08.18, 19:00 – Siedlce (stadion ARMS)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 5:1 (1:1)

Bramki: Tomasz Górski 43, Filip Żagiel 75, 80, 81, Jan Mruz 83 – Kacper Komycz 33

Pogoń II: 1. Józef Burta – 21. Maksymilian Łukasiak (69, 5. Karol Grochowski), 3. Aleksander Woźnica, 24. Piotr Ceranka (75, 14. Maciej Gawinkowski), 11. Michał Markiewicz – 93. Piotr Garbaczewski (61, 17. Maciej Litwiński), 14. Maciej Gawinkowski (46, 15. Przemysław Rodak), 23. Tomasz Górski, 18. Krystian Zbieć (69, 98. Jan Mruz), 27. Filip Żagiel – 8. Bartosz Kryszczuk (46, 16. Michel Ankara)

Sędzia: Piotr Pniewski (Siedlce)