wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: Podlasie bez argumentów, bez punktów (fotogalerie)

Po dosyć jednostronnym widowisku – Podlasie Biała Podlaska przegrywa na swoim obiekcie mecz drugiej kolejki 3 ligi grupy IV z Hutnikiem Kraków 1:4 (1:1).

Podlasie przystępowało do spotkania w bardzo optymistycznych nastrojach. Wyjazdowe zwycięstwo w pierwszej kolejce z Czarnymi w Połańcu miało być dobrym prognostykiem przed starciem z gośćmi z Krakowa. Hutnik po domowym zwycięstwie ze Spratakusem Daleszyce przyjechał do Białej Podlaskiej powalczyć o punkty dające mu miejsce w czubie tabeli. Podlasie ze względu na rozpoczęcie prac budowy nowego stadionu przy ulicy Artyleryjskiej 9, musiało tego dnia rozgrywać spotkanie na obiekcie uczelni Państwowej Szkoły Wyższej przy Sidorskiej.

Pierwszy cios zadało Podlasie. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 2 minucie dzięki bramce Patryka Czułowskiego. W 24 minucie bramkę wyrównującą po dośrodkowaniu Kamila Sobali strzelił Dariusz Gawęcki. Od tego momentu to goście dyktowali warunki gry.

Krakowianom udało się wyjść na prowadzenie dopiero po przerwie, kiedy to Podlasie musiało grać w osłabieniu. W 62 minucie czerwoną kartkę w konsekwencji drugiej żółtej otrzymał Paweł Komar. Zaledwie dwie minuty później precyzyjnym strzałem Macieja Zagórskiego pokonał Krzysztof Świątek. Podlasie zupełnie nie radziło sobie tego dnia w ofensywie. Bialczanie nie stworzyli w drugiej połowie żadnej klarownej sytuacji, z czego skrzętnie skorzystali goście z Krakowa. W 80 minucie po zagraniu z rzutu rożnego sprytnym strzałem w polu karnym popisał się raz jeszcze Świątek – kapitan Hutnika. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry ustalił Gawęcki.

W barwach Podlasia Biała Podlaska zagrało trzech byłych zawodników Pogoni Siedlce – Tomasz Nieścieruk, Kamil Dmowski oraz Hubert Łukanowski.

PLANY PODLASIA

Podlasie po ligowe punkty wybierze się w następnej kolejce do Sieniawy na mecz z tamtejszym Sokołem. Spotkanie zostanie rozegrane 19 sierpnia o godzinie 17.

15.08.18, 12:00 – Biała Podlaska

III liga: Podlasie Biała Podlaska – Hutnik Kraków 1:4 (1:1)

Bramki: Patryk Czułowski 2 – Dariusz Gawęcki 24, 80, Krzysztof Świątek 64, 90+2

Podlasie: 31. Maciej Zagórski – 2. Artur Renkowski, 3. Mateusz Konaszewski (87, 15. Patryk Mitura), 4. Mateusz Łakomy, 20. Paweł Komar – 77. Kacper Dmitruk (75, 19. Olaf Martynek), 99. Tomasz Nieścieruk (77, 16. Kamil Dmowski), 7. Patryk Czułowski, 11. Jakub Syryjczyk (65, 5. Hubert Łukanowski), 6. Tomasz Andrzejuk – 9. Marcin Kruczyk (75, 14. Mariusz Chmielewski)

Hutnik: 1. Mateusz Zając – 5. Jakub Ptak, 2. Tomasz Jaklik, 14. Patryk Kołodziej (53, 6. Mariusz Bienias), 15. Bartosz Tetych (87, 13. Przemysław Antoniak) – 8. Kamil Sobala (85, 28. Mateusz Reczulski), 4. Łukasz Kędziora, 7. Krzysztof Świątek, 11. Dariusz Gawęcki, 10, Grzegorz Marszalik – 9. Hubert Pachowicz (63, 19. Błażej Radwanek)

Żółte kartki: Tomasz Nieścieruk 22, Paweł Komar 45, 62, Patryk Czułowski 52 – Mariusz Bienias 78, Łukasz Kędziora 83

Czerwona kartka: Paweł Komar (62, za drugą żółtą)

Sędzia: Jakub Pieron (Kielce)