ARMS
=Centrum

Skład Ósemki prawie skompletowany. Przygotowania do sezonu w pełni

   
Autor:
Dodano: 2018/08/20 17:00    views 864

Ósemka Siedlce szlifuje formę przed nowym sezonem II ligi. Skład zespołu jest już prawie skompletowany.

W trwającej przerwie między sezonami skład Ósemki, o czym już informowaliśmy, zasiliły Paulina SzymańskaAneta MatczakJulia Wasiel, a także Maria Raszek.  Na tym nie zakończyły się jednak działania transferowe Ósemki. Do zespołu Jarosława Plewińskiego w ostatnim czasie dołączyły atakująca Monika Kawa, która przyszła z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki oraz środkowa Marcelina Sikora, która w minionym sezonie broniła barw Mazovii Warszawa.

Klub opuściło także kilka zawodniczek. W nowym sezonie w Ósemce nie będziemy oglądać Mai Orzyłowskiej, a także jej siostry Marty Orzyłowskiej, która w zbliżającej się kampanii zagra w Karpatach Krosno. Z klubem pożegnały się także Katarzyna Pyzdrowska oraz Malwina Stroińska. Pierwotnie Stroińska miała zostać w Siedlcach, ale w ostatniej chwili otrzymała propozycję z pierwszoligowego MKS Kalisz, z czego postanowiła skorzystać.

Skład Ósemki jest już praktycznie zamknięty. Obecnie jedenaście zawodniczek przebywa na zgrupowaniu i szlifuje formę na nowy sezon. Do Siedlec trafić mogą jeszcze środkowa oraz rozgrywająca. Na razie jednak trwają rozmowy i w najbliższych tygodniach powinno być wiadomo, czy kolejne zawodniczki dołączą do zespołu.

Po powrocie ze zgrupowania Ósemka będzie kontynuowała treningi w Siedlcach. Jednak jest problem z halą, gdyż przez cały wrzesień nie będzie można trenować na remontowanych halach samochodówki oraz ARMS. W związku z tym podopieczne Jarosława Plewińskiego będą ćwiczyły w hali w Szkole Podstawowej nr 8. W związku z pracami remontowymi inauguracyjny mecz derbowy z Nike Węgrów zaplanowany na ostatni weekend września najprawdopodobniej zostanie rozegrany w Węgrowie.

Ósemka poza treningami, w ramach przygotowań, sprawdzi się także w rywalizacji z innymi ekipami. Siedlczanki 15 września na pewno pojadą na turniej towarzyski do Tomaszowa Lubelskiego. Ponadto możliwe, że Ósemka zagra z Mazovią Warszawa oraz z AZS AWF UKSW Warszawa.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

 


Co? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 15 Gru 10:00
  Mikołajkowy Turniej Siatkarskich Trójek Chłopców
 • sobota, 15 Gru 10:00
  Biegi Górskie Siedlce 2018
 • sobota, 15 Gru 11:15
  Mistrzostwa Zrzeszenia LZS województwa mazowieckiego juniorek i juniorów do 17 lat
 • sobota, 15 Gru 15:00
  I liga: AZS AGH Kraków – KPS Siedlce
 • sobota, 15 Gru 16:00
  EBLK: PGE MKK Siedlce – Politechnika Gdańska
 • sobota, 15 Gru 17:00
  II liga: Ósemka Siedlce – Łaskovia Łask
 • sobota, 15 Gru 19:30
  I liga: SKK Siedlce – Czarni Słupsk
 • czwartek, 20 Gru 18:00
  III runda Pucharu Polski: KPS Siedlce – Ślepsk Suwałki
 • sobota, 22 Gru 16:00
  II liga: AZS AWF UKSW Warszawa – Ósemka Siedlce
 • sobota, 22 Gru 17:00
  I liga: Astoria Bydgoszcz – SKK Siedlce


Sponsorzy

Patronat medialny