ARMS
=Centrum
Karol Tchórzewski

Ogólnopolska impreza sportowa w naszym mieście. XXI Igrzyska LZS rozpoczęte

   
Autor:
Dodano: 2018/08/25 7:59    views 655

24 sierpnia na stadionie ARMS w Siedlcach oficjalnie otwarto zawody Finału Centralnego XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS „Siła Niepodległej”. Znamy rozstrzygnięcia w podnoszeniu ciężarów.

850 młodych sportowców z 15 województw przez 2 dni walczyć będzie w Siedlcach o medale Centralnego Finału XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS. Zawody mające rangę Mistrzostw Polski są w Siedlcach rozgrywane już po raz czwarty. Sportowcy Ludowych Zespołów Sportowych rywalizować będą w następujących blokach: lekkoatletyka, konkurencje integracyjne, konkurencje rekreacyjne, turystyka, zapasy, piłka siatkowa plażowa oraz podnoszenie ciężarów. Na potrzeby igrzysk arenami zmagań stały się: stadion ARMS przy ul. Prusa 6, stadion i boczne boiska kompleksu ROSRRiT, hala sportowa II LO, boiska do piłki plażowej przy hali ARMS oraz siłownia WLKS przy ul. Kazimierzowskiej 23.

24 sierpnia zapalono znicz Igrzysk. Dokonała tego zawodniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie z sekcji podnoszenia ciężarów – Elżbieta Uziak, natomiast ślubowanie o rywalizacji fair play, w imieniu wszystkich rywalizujących, złożyła zapaśniczka WLKS – Magdalena Kisielińska.

Gościem otwarcia był szef Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, poseł RP Władysław Kosiniak-Kamysz i prezydent Siedlce Wojciech Kudelski.

Władysław Kosiniak-Kamysz cieszył się, że młodzi mają okazję świętować i budować wspólnotę wokół idei 100-lecia odzyskania Niepodległości. – Nie ma większej organizacji w kraju, która docierałaby ze swoją pracą do najmniejszych wiosek, tak powszechnie jak LZS – mówił gość. – Niech te igrzyska będą czasem, kiedy tworzy się wspólnota, niech zawiązują się przyjaźnie, rywalizacja niech przebiega według zasady fair play, a wyniki niech będą  wyznacznikiem działań na przyszłości – życzył sportowcom i działaczom Kosiniak-Kamysz.

Honorowy patronat nad igrzyskami objął Prezydent RP Andrzej Duda. W liście do organizatorów i zawodników życzył, by zapalenie znicza było świętem dla wszystkich uczestników, mieszkańców Miasta i regionu. – Członkowie sportowego, zielonego bractwa realizują wielką ideę w swoich małych ojczyznach. Dlatego są dumą dla lokalnych społeczności, bo przyczyniają się do sukcesów sportowych Polski.

Został także wystosowany list od premiera Mateusza Morawieckiego, który odczytał prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. – Doceniamy wielki wkład mieszkańców wsi w powrót Polski na mapę Europy i w utrwalanie polskości. Wasze zaangażowanie i pasja – napisał zwracając się do młodzieży zebranej na stadionie przy ul. Prusa w Siedlcach premier Morawiecki – to cenne źródło narodowej wspólnoty, to tytułowa siła Niepodległości.

– To szczególnie ważne spotkanie sportowców, trenerów i działaczy z całego kraju, podsumowujące całoroczną działalność LZS. Impreza ma własną historię i cieszy się zasłużoną popularnością wśród młodzieży. Jest okazją do sportowej rywalizacji, sprawdzenia swoich możliwości na tle innych sportowców z różnych stron Polski. Staraliśmy się zrobić wszystko, żeby zapewnić uczestnikom igrzysk odpowiednie warunki startów i pobytu. Niech igrzyska przebiegną w atmosferze gościnności, życzliwości i duchu fair play – powiedział Adam Gabiński, wiceprezes WLKS.


Jedne z pierwszych rozstrzygnięć XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS „Siła Niepodległej” miały miejsce w siłowni WLKS, gdzie odbywała się rywalizacja na pomoście ciężarowym.

Na starcie stanęło czworo sztangistów WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Najlepiej z nich wypadła Elżbieta Uziak, zajmując w kat +75 kg drugie miejsce (191 kg w dwuboju = 86+105). Na trzeciej pozycji uplasował się Sebastian Protasiuk startujący w kat. 94 kg (256 kg w dwuboju = 116+140). Czwarta lokata w kat. 63 kg przypadło Katarzynie Borkowskiej (122 kg w dwuboju = 54+68), zaś na szóstym miejscu w kat. 58 kg sklasyfikowano Zuzannę Najmołę (94 kg w dwuboju = 42+52).

WYNIKI

 

źródło: własne / Życie Siedleckie / siedlce.pl; foto: Kamil Sulej

Co? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 20 Paź 15:00
  II liga: Radomiak Radom – Pogoń Siedlce
 • sobota, 20 Paź 15:00
  IV liga: KS Łomianki – Pogoń II Siedlce
 • sobota, 20 Paź 15:00
  Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani SA Łódź
 • sobota, 20 Paź 17:00
  I liga: Norwid Częstochowa – KPS Siedlce
 • sobota, 20 Paź 18:00
  I liga: Pogoń Lębork – Pogoń Siedlce
 • sobota, 20 Paź 18:00
  I liga: SKK Siedlce – Śląsk Wrocław
 • sobota, 20 Paź 19:00
  II liga: NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Ósemka Siedlce
 • niedziela, 21 Paź 18:00
  EBLK: Enea Gorzów Wielkopolski – PGE MKK Siedlce
 • środa, 24 Paź 15:00
  PP OZPN: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce
 • czwartek, 25 Paź 17:00
  I liga: WKK Wrocław – SKK Siedlce


Sponsorzy

Patronat medialny