Pechowa porażka z Żubrami Białystok

Koszykarze SKK Siedlce w drugim sparingu w okresie przygotowawczym przegrali z Żubrami Białystok 93:94.

W sobotę zawodnicy Michała Spychały wyraźnie ulegli czołowej drużynie w Polsce – Rosie Radom 61:103. Dzień później SKK rywalizował z niżej notowanymi Żubrami Białystok. W zespole z Podlasia występuje doskonale znany w Siedlcach Kamil Czosnowski, który poprzednie dwa sezony grał w SKK.

Siedlczanie podobnie jak dzień wcześniej z Rosą Radom, grali w niepełnym składzie. W pierwszej kwarcie zdominowali rywali z Białegostoku, grając bardzo skuteczną koszykówkę. Od drugiej odsłony pojedynek się wyrównał, a w końcówce emocji meczu i dramaturgii z pewnością nie brakowało.

W ostatnich sekundach efektownym rzutem z 10 metrów popisał się Andrzej Misiewicz, który doprowadził do dogrywki. W dodatkowym czasie gry o jeden punkt lepsi okazali się gospodarze. Dla SKK najwięcej punktów zdobył Rafał Król – 26.

PLANY SKK

Na początku września siedlczanie wezmą udział w turnieju w Łańcucie. W sobotę rywalem SKK będzie Pogoń Prudnik.

26.08.18, 16:00 – Białystok
Sparing: Żubry Białystok – SKK Siedlce 94:93 pd. (15:26, 17:15, 25:19, 28:25, 9:8)

SKK: Rafał Król 26, Maciej Strzelecki 15, Bartosz Wróbel 15, Marcin Pławucki 14, Rafał Sobiło 10, Nikodem Sirijatowicz 6, Dawid Kołodziński 3, Artur Pabianek 2
źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert