W regionie: Gościnna Tęcza w Mordach

W kolejnym meczu II rundy okręgowego Pucharu Polski Tęcza Korczew przegrała w Mordach z Tygrysem Huta Mińska 1:3.

Spotkanie odbyło się w Mordach, gdzie Tęcza Korczew od sezonu 2018-19 rozgrywa swoje mecze domowe.

W meczu lepiej radził sobie beniaminek ligi okręgowej, który częściej gościł na połowie Tęczy i stwarzał zagrożenie pod bramką Kamila Lewczuka. W 18 minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był Grigor Oganiesian i sędzia Krzysztof Borkowski podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Mateusz Steć i uderzył tam, gdzie rzucił się golkiper, który sparował piłkę na słupek i ta wróciła na pole gry. Trzy minuty później piłka trafiła już do siatki Tęczy po rzucie rożnym i trafieniu Bartosza Karczmarka. Radość Tygrysa trwała zaledwie kilka minut. Po dośrodkowaniu z prawej strony w pole karne gości, piłkę do bramki głową skierował Kacper Chwedoruk.

W drugiej części spotkania Tygrys jeszcze bardziej nacisnął a-klasowicza, czego efektem były kolejne dwa trafienia. Oba należały do Piotra Habera, który w przeciągu dwóch minut zdobył dwa gole. Wynik mógł być o wiele wyższy, lecz Tygrys kilkukrotnie zgrzeszył nieskutecznością.

W zespole Tygrysa wystąpili byli Pogoniści: Mateusz Steć i Bartosz Karczmarek. Trenerem Tygrysa jest również były zawodnik i trener biało-niebieskich – Marek Czyżkowski.

PLANY TĘCZY i TYGRYSA

Tygrys w najbliższej kolejce ligi okręgowej zmierzy się 1 września o 17:00 w Kałuszynie z Victorią. Z kolei Tęcza Korczew podejmie na boisku w Mordach, w niedzielę 2 września o 15:00 Jutrzenkę Cegłów.

29.08.18, 17:05 – Mordy

PP OZPN: Tęcza Korczew – Tygrys Huta Mińska 1:3 (1:1)

Bramki: Kacper Chwedoruk 25 – Bartosz Karczmarek 21, Piotr Haber 60, 62

W 18 minucie Mateusz Steć (Tygrys Huta Mińska) nie wykorzystał rzutu karnego (Kamil Lewczuk obronił).

Tęcza: 12. Kamil Lewczuk – 4. Patryk Głozak, 6. Tomasz Krawczyk, 8. Paweł Kalinowski, 7. Robert Woźniak – 13. Marcin Majkrzak, 26. Marcin Marszałek (79, 22. Piotr Jurczak), 3. Paweł Sawtyruk, 10. Paweł Kruk, 14. Sebastian Bartoszuk – 15. Kacper Chwedoruk

Tygrys: 32. Mateusz Zawolski – 5. Michał Bieliński, 6. Jakub Ostrowski, 3. Mateusz Steć, 7. Daniel Kuć – 10. Piotr Haber, 26. Tomasz Kobyliński, 8. Marcin Gryglas, 20. Adrian Pazura, 28. Grigor Oganiesian – 13. Bartosz Karczmarek (46, 21. Mateusz Bartoszewski)

Żółte kartki: Marcin Marszałek 28 – Piotr Haber 37, Marcin Gryglas 64

Sędzia: Krzysztof Borkowski (Siedlce)

Widzów: 50

Pozostałe wyniki II rundy:

Fenix Siennica – Płomień Dębe Wielkie 0:3 (wo) – gospodarze wycofali się z rozgrywek
Hutnik Huta Czechy – Victoria Kałuszyn 3:0 (wo) – goście wycofali się z rozgrywek
Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Tajfun Jartypory 9:0
MKS Małkinia (Małkinia Górna) – Jabłonianka Jabłonna Lacka 5:4
Niwa Tęczki – Wilga Miastków Kościelny 2:3
Olimpia Latowicz – Czarni Węgrów 8:4
Podlasie Sokołów Podlaski – Wektra Zbuczyn 2:2 k. 6-5
Pogoń III Siedlce – ŁDK Łosice 3:1
ULKS Gołąbek – Kolektyw Oleśnica 2:1
Wicher Sadowne – Zryw Sobolew 2:4