W regionie: Pierwsza drugą. Mazovia gromi Tajfun (fotogaleria)

W regionie: Pierwsza drugą. Mazovia gromi Tajfun

W meczu II rundy okręgowego Pucharu Polski Mazovia II Mińsk Mazowiecki pokonała Tajfuna Jartypory 9:0 i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

Podobnie jak w poprzednich latach Mazovia postanowiła rotować składem i jedenastce rezerw, można było się dopatrzeć wielu zawodników IV-ligowca.

Był to mecz do jednej bramki. Mazovia zdeklasowała rywala i od początku kwestią było ile bramek mińszczanie zdobędą w konfrontacji z Tajfunem. W 4 minucie po błędzie defensywy i bramkarza gości, pierwszą swoją bramkę w meczu zdobył Daniel Żurawski. Dziesięć minut później najlepszą swoją okazję zmarnował Tajfun po strzale Jakuba Pazia w poprzeczkę. W pierwszej połowie Mazovia zdobyła jeszcze jednego gola. Do siatki trafił ponownie Żurawski po strzale rzutu wolnego, tuż sprzed pola karnego.

Po zmianie stron Maza strzeliła jeszcze siedem goli. W 47 minucie po strzale z dystansu i błędzie bramkarza gola zdobył Janusz Nojszewski. Dziewięć minut potem hat tricka skompletował Żurawski. W 63 minucie dał o sobie znać Konrad Biesiada podwyższając na 5:0. Dwie bramki dołożył jeszcze Żurawski, który w sumie strzelił ich pięć, a także po jednym trafieniu zanotowali: Bartosz Malesa i ponownie Nojszewski.

W Mazovii zagrali byli piłkarze Pogoni Siedlce: Karol Budzikur, Mateusz Janusiewicz i Jarosław Krajewski. W sztabie szkoleniowym gospodarzy byli także ex-Pogoniści: Robert Gójski i Robert Stelmach.

PLANY MAZOVII II I TAJFUNA

Kolejna runda okręgowego Pucharu Polski zaplanowana została na 12 września. Mazovia II kolejne swoje spotkanie w lidze okręgowej rozegra w sobotę 1 września o 14:00 w Miastkowie Kościelnym z Wilgą. Z kolei Tajfun Jartypory zagra na własnym boisku, w niedzielę 2 września o 17:00 z Kolektywem Oleśnica.

29.08.19:10 – Mińsk Mazowiecki

PP OZPN: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Tajfun Jartypory 9:0 (2:0)

Bramki: Daniel Żurawski 4, 27, 56, 65, 72, Janusz Nojszewski 47, 85, Konrad Biesiada 63, Bartosz Malesa 70

Mazovia II: 12. Karol Budzikur – 22. Jacek Giętkowski (46, 18. Dawid Matak), 4. Alan Grabek (46, 14. Jarosław Krajewski), 9. Marcin Kowalczyk, 13. Michał Herman (46, 17. Jakub Teodorski) – 10. Mateusz Janusiewicz (46, 21. Jakub Zatorski), 7. Bartosz Malesa, 29. Konrad Biesiada (72, 8. Alan Gańko), 35. Rafał Słowik, 77. Daniel Żurawski – 19. Michał Bondara (46, 6. Jakub Nojszewski)

Tajfun: 1. Bartłomiej Mazurek – 2. Jakub Niedźwiecki (46, 3. Piotr Dobosz), 10. Daniel Pazio, 22. Marek Mazurek, 6. Piotr Iwaneczko – 7. Przemysław Giziński (74, 27. Rafał Wronka), 4. Tomasz Pędzich (46, 23. Mateusz Laskowski), 8. Michał Tchórzewski, 28. Jakub Pazio, 16. Maurycy Wołynko – 11. Rafał Wieliczko

Żółta kartka: Bartosz Malesa 68

Sędzia: Łukasz Firus (Siedlce)

Widzów: 60

Pozostałe wyniki II rundy:

Fenix Siennica – Płomień Dębe Wielkie 0:3 (wo) – gospodarze wycofali się z rozgrywek
Hutnik Huta Czechy – Victoria Kałuszyn 3:0 (wo) – goście wycofali się z rozgrywek
MKS Małkinia (Małkinia Górna) – Jabłonianka Jabłonna Lacka 5:4
Niwa Tęczki – Wilga Miastków Kościelny 2:3
Olimpia Latowicz – Czarni Węgrów 8:4
Podlasie Sokołów Podlaski – Wektra Zbuczyn 2:2 k. 6-5
Pogoń III Siedlce – ŁDK Łosice 3:1
Tęcza Korczew – Tygrys Huta Mińska 1:3
ULKS Gołąbek – Kolektyw Oleśnica 2:1
Wicher Sadowne – Zryw Sobolew 2:4