W regionie: Motor odjechał bialczanom (fotogaleria)

Podlasie Biała Podlaska nie było w stanie wywieźć punktów z trudnego terenu w stolicy województwa lubelskiego. Mecz z Motorem Lublin w ramach piątej kolejki 3 ligi grupy IV zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Piłkarze Podlasia Biała Podlaska po zwycięstwie z Czarnymi Połaniec w pierwszej kolejce nie mogą zdobyć ligowych punktów. W spotkaniu z aspirującym do awansu do 2 ligi Motorem Lublin trudno było upatrywać innego faworyta niż gospodarze. Bialczanie potrafili jednak w zeszłym roku pokazać się z dobrej strony na Arenie Lublin. Kibice zielono-białych po cichu liczyli, że ich piłkarze tym razem również będą w stanie sprawić niespodziankę.

Od początku spotkania warunki dyktowali piłkarze gospodarzy. W 6 minucie pierwszego gola w barwach Motoru strzelił prawy pomocnik lublinian Grzegorz Bonin. W pierwszej połowie Motor był drużyną lepszą i argumentował to groźnymi strzałami Tomasza Brzyskiego, czy też Piotra Darmochwała. Najlepszą okazję na zdobycie gola dla Podlasia zmarnował Marcin Kruczyk, który w 40 minucie fatalnie przestrzelił dobrze dograną piłkę przez Olafa Martynka.

Strzelecką niemoc Motor przełamał w drugiej połowie, kiedy to Kamil Dmowski faulował Konrada Nowaka w polu karnym. Sędzia Przemysław Białacki wskazał wapno. Brzyski bezproblemowo wykorzystał jedenastkę, pokonując Macieja Zagórskiego strzałem w lewy róg bramki. Od 57 minuty Motor Lublin miał na koncie już dwubramkowe prowadzenie. Mimo kolejnych groźnych strzałów Brzyskiego, Bonina i Darmochwała, kiedy to gości ratował bramkarz, słupek i poprzeczka – kolejnego gola niespodziewanie strzelili piłkarze z Białej Podlaskiej. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego w 78 minucie Jakub Syryjczyk zaadresował piłkę na głowę Jarosława Kosieradzkiego. Rosły pomocnik Podlasia urwał się obrońcom Motoru i bezproblemowo umieścił głową piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Andrzeja Sobieszczyka. Losy spotkania rozstrzygnął Michał Paluch, który na sześć minut przed końcem urwał się obrońcom Podlasia i na raty pokonał Zagórskiego.

W barwach Podlasia Biała Podlaska zagrało trzech byłych zawodników Pogoni Siedlce – od pierwszej minuty na boisku pokazał się Kamil Dmowski, natomiast z ławki wprowadzeni zostali Tomasz Nieścieruk, oraz Hubert Łukanowski.

PLANY PODLASIA

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska podejmie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz odbędzie się w sobotę 1 września o godzinie 16, prawdopodobnie na stadionie w Piszczacu.

15.08.29, 19:00 – Lublin

III liga: Motor Lublin – Podlasie Biała Podlaska 3:1 (1:0)

Bramki: Grzegorz Bonin 6, Tomasz Brzyski 57 (k), Michał Paluch 84 – Jarosław Kosieradzki 79

Motor: 22. Andrzej Sobieszczyk – 19. Marcin Michota, 14. Maksymilian Cichocki, 27. Michał Ranko, 17. Tomasz Brzyski – 23. Szymon Kamiński, 18. Michał Gałecki (66,  25. Jakub Buczek), 15. Grzegorz Bonin, (77,  9. Irakli Meskhiia), 7. Piotr Darmochwał (86, 2. Michał Wołos), 10. Dawid Pożak (73, 77. Szymon Rak) – 11. Konrad Nowak (60, 94. Michał Paluch)

Podlasie: 31. Maciej Zagórski – 2. Artur Renkowski, 3. Mateusz Konaszewski (88, 26. Patryk Mitura), 4. Mateusz Łakomy, 6. Tomasz Andrzejuk – 17. Jarosław Kosieradzki (86, 8. Hubert Łukanowski), 12. Kamil Dmowski (68, 14. Mariusz Chmielewski), 7. Patryk Czułowski, 11. Jakub Syryjczyk (86, 99. Tomasz Nieścieruk), 18. Oskar Martynek (60, 77. Kacper Dmitruk) – 9. Marcin Kruczyk

Żółte kartki: Michał Gałecki, Maksymilian Cichocki (Motor)

Sędzia: Przemysław Białacki (Kielce)