Od Wigier po Katowice. Zawodnicy TSC w rozjazdach

W kilku miastach Polski rywalizowali ostatnio przedstawiciele Triathlon Siedlce Club. Prezentujemy rezultaty ich zmagań.

Kilkoro reprezentantów Triathlon Siedlce Club uczestniczyło w Biegu Siedleckiego Jacka. Marek Wakuła, Jakub Kiełczykowski, Maciej Kiełczykowski (wszyscy na dystansie 5 km) i Arkadiusz Nowakowski (w półmaratonie) zdołali osiągnąć nowe rekordy życiowe.

W Mielniku odbyły się kolejne zawody z cyklu Maratonów Kresowych. W kategorii młodziczek wygrała (po raz kolejny) Łucja Wierzbicka. Pierwsze miejsce w kategorii hobby kobiet zajęła Marta Kiełczykowska, a trzecie – Julia Nowosad. Dziewiąty był Igor Kiełczykowski. Drużynowo siedlecka młodzież stanęła na drugim stopniu podium.
Na dystansie 36 km juniorzy TSC ponownie pokazali się z dobrej strony. Natalia Buczek otarła się o podium zajmując 4 miejsce, a Mateusz Powałka był 7. W wyścigu startowali również: Grzegorz Wierzbicki (7 miejsce w kategorii) i Robert Buczek (15 miejsce).

W zawodach Silesia Triathlon rozgrywanych w Katowicach na dystansie 1/8 IM w swoich kategoriach wiekowych druga była Katarzyna Kopańska, zaś trzecia Kinga Kopańska.

Maratoński debiut w zawodach w Wigrach zaliczyła Agnieszka Banaś (5:07.56).

W Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Polki na dystansie olimpijskim. Startujący w tych zawodach Paweł Janiak, zajął 9 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

źródło i foto: Triathlon Siedlce Club