ARMS

Staręga dwukrotnie na podium w zawodach na Ukrainie

Autor:
Dodano: 2018/09/01 20:41    views 509

W ukraińskim Tusovets rozegrano zawody nartorolkowe pod egidą FIS. W czołówce klasyfikacji końcowej plasował się Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce).

Pierwszego dnia zmagań na Ukrainie zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 km stylem dowolnym. Polacy zajęli komplet miejsc na podium. Zwyciężył Dominik Bury, wyprzedzając swego brata Kamila. Najniższy stopień podium należał do najstarszego i najbardziej doświadczonego w tym gronie Macieja Staręgi z UKS Rawa Siedlce. Łącznie w zawodach wzięło udział 23 uczestników.

WYNIKI

Drugiego dnia rozegrano mass starty, także łyżwą. W tym biegu ponownie triumfował Dominik Bury, będąc lepszym od drugiego na mecie Ukraińca Rusiana Perekhoda. Trzecie miejsce, podobnie jak pierwszego dnia, zajął Maciej Staręga.

WYNIKI

Paweł Klisz wziął udział w maratonie nartorolkowym w Szwecji zwanym Alliansloppet rozgrywanym w Trollhättan. Maraton tenże rozgrywany był na trzech różnych dystansach w technice klasycznej. Zawodnik Rawy Siedlce przebiegł najdłuższą, 48-kilometrową trasę. Klisz zajął 103 lokatę uzyskując czas 1:53.51,83 sekundy i osiągając średnią prędkość ok. 25 km/h. Łącznie bieg  w kategorii zawodowców i amatorów ukończyło blisko 700 śmiałków z Norwegii, Szwecji, Czech czy Francji. Wśród mężczyzn zwyciężył Haavard Taugboel z Norwegii z czasem 1:40:01,45 s.