Trzy bramki, trzecie zwycięstwo. Młodzież na plus

Trzecie ligowe zwycięstwo w sezonie odniosły rezerwy siedleckiej Pogoni. Biało-niebiescy pokonali w Mławie Mławiankę 3:0.

Do Mławy trener Marcin Tomaszewski zabrał czterech zawodników z kadry pierwszej drużyny. W Pogoni II zadebiutowali Maciej Gawinkowski i Maksymilian Łukasiak.

Mecz rozpoczął się od ataków z obu stron, ale w 13 minucie to siedlczanie wyszli na prowadzenie. Bartosz Kryszczuk otrzymał piłkę na 16 metrze i w sytuacji sam na sam pokonał Grzegorza Jabłonowskiego. W dalszej części odsłony Mławianka próbowała swoich szans po stałych fragmentach. Po jednym z nich, w 44 minucie Maciej Rogalski uderzył z rzutu wolnego na bramkę Piotra Smołucha, a ten sparował piłkę.

W 68 minucie Pogoniści zadali drugi cios. Po dośrodkowaniu Kuby Jóźwiaka, zgraniu Przemysława Rodaka Tomasz Górski otrzymał piłkę na 11 metr i podwyższył prowadzenie. W 83 minucie trzeciego gola zdobył Sebastian Bober po strzale z szesnastki. Gospodarze również mieli swoje szanse, jednak na posterunku był Smołuch.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 9 września o 11:00 w Siedlcach z Ząbkovią Ząbki.

01.09.18, 16:00 – Mława

IV liga: Mławianka Mława – Pogoń II Siedlce 0:3 (0:1)

Bramki: Bartosz Kryszczuk 13, Tomasz Górski 68, Sebastian Bober 83

Mławianka: (skład wyjściowy) 1. Grzegorz Jabłonowski – 2. Łukasz Wróblewski, 3. Piotr Białoskurski, 6. Jakub Rogowski, 7. Hubert Jaworski, 8. Paweł Drzewiecki, 9. Maciej Rogalski, 11. Piotr Melchinkiewicz, 14. Łukasz Wodzyński, 15. Maciej Hinburg, 17. Marcin Tomczak

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 21. Karol Grochowski (46, 13. Sebastian Bober), 99. Piotr Ceranka, 3. Paweł Łydkowski, 14. Michał Markiewicz – 8. Sebastian Szcześniak, 15. Przemysław Rodak, 18. Tomasz Górski (87, 34. Maciej Gawinkowski), 20. Dominik Barciak, 11. Kuba Jóźwiak (88, 23. Maksymilian Łukasiak) – 9. Bartosz Kryszczuk (86, 10. Maciej Litwiński)

Żółta kartka dla Pogoni: Paweł Łydkowski

Sędzia: Krzysztof Kuciel (Warszawa)