Nartorolkowe ściganie o tytuł mistrza Polski (fotogaleria)

Reprezentanci Rawy Siedlce walczyli o medale Mistrzostw Polski w letniej odmianie nart. Podopieczni Marii i Grzegorza Staręgów zgarnęli sześć medali.

W dniach 8-9 września w Jeleniej Górze Sobieszowie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski PZN w biegach na nartorolkach oraz Mistrzostwa Polski Amatorów. Zawodnicy rywalizowali z podziałem na kategorie wiekowe od seniora/ki do juniora/ki D. W mistrzostwach startowała liczna grupa z UKS Rawa Siedlce.

Pierwszego dnia walczono stylem dowolnym na dystansach od 4 km do 10 km. W kategorii seniorek najlepsza okazała się Anna Staręga, zaś wicemistrzowski tytuł w kat. juniorek A wywalczyła Justyna Stefaniuk.

WYNIKI – 1 dzień

FOTOGALERIA – dekoracje 1 dzień

Drugi dzień zawodów przyniósł uphill, czyli bieg pod górę na Chojnik na trasie o długości 3300 metrów, ze startu interwałowego. Tego dnia reprezentanci Rawy mieli więcej powodów do zadowolenia ze zdobyczy medalowych.

Tytuł mistrzowski w kat. juniora D wywalczył Igor Kowalski. Srebrne krążki zdobyli: Piotr Sobiczewski w kat. juniora B oraz Rozalia Prokurat w kat. juniorki C. Na najniższym stopniu podium w kategorii seniorek stanęła Joanna Bronisz.