8 września w Ciechanowie odbyły się PZLA Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16. W innych terminach w Warszawie doszło do rozstrzygnięć w rywalizacjach w chodzie sportowym (2 września) oraz skoku o tyczce i rzucie młotem (9 września).
Z trzech siedleckich klubów łącznie wzięło udział 49 osób. Na podium stanęło 12 zawodników.
Z WLKS Siedlce-Nowe Iganie byli to:
- Bareja Filip – wynik – 5.93 m – skok w dal – 1 miejsce
- Czapczuk Oskar – czas – 58 – bieg na 100 m – 1 miejsce
- Józwiuk Aleksandra – czas – 12.22 – bieg na 80m ppł – 1 miejsce
- Przestrzelski Szymon – czas – chód na 5000 m – 29:30.68 – chód na 5000 m 1 miejsce
- Cymbalińska Ewelina – czas – 18:57.92 PB – chód na 3000 m – 1 miejsce
Z MKS Pogoń Siedlce:
- Żuk Bartosz – czas – 5:54.29 – bieg na 2000 m – 1 miejsce
- Jastrzębska Karolina – czas – 12.77 – bieg na 100 m – 1 miejsce
- Zdunek Natalia – wynik – 4.81 PB – skok w dal – 3 miejsce
- Sztafeta 4×100 – czas – 52.07 – 2 miejsce w składzie: Zuzanna Zabadała, Natalia Zdunek, Katarzyna Łukasik, Karolina Jastrzębska
Z SKS Feniks Siedlce:
- Wereda Dawid – wynik – 2.40 PB – skok o tyczce – 1 miejsce
- Chojnacki Dawid – wynik – 2.00 PB – skok o tyczce – 3 miejsce.
Pozostałe wyniki z podziałem na kluby
WLKS
Bieg na 100 m M U16
- Woźniak Jakub – czas – 12.32
- Czapczuk Oskar – czas – 58 PB
Bieg na 200m ppł M
- Bareja Filip – czas – 29.72 PB
- Kołodziej Mikołaj – czas – 31.18
Rzut dyskiem M U16 (1kg)
- Jedlinśki Kamil – czas – 36.67 PB
Bieg na 1000 m M U16
- Mierzejewski Miłosz – czas – 2:54.58 PB
Bieg na 600 m M U16
- Zalewski Jakub – czas -1:35.53
Skok w dal M U16
- Bareja Filip – wynik – 5.93 m
- Kołodziej Mikołaj – wyniki – 5.61 m
Bieg na 100 m K U16
- Bednarczyk Natalia – czas – 14.37
- Głuchowaska Małgorzata – czas – 14.01
Bieg na 300 m K U16
- Kosiorek Ewelina – czas – 49.21
- Jastrzębska Weronika – czas – 46.15
Bieg na 600 m K U16
- Urban Aleksandra – czas – 1:42.66 PB
Bieg na 1000 m K U16
- Wróbel Wiktoria – czas – 3:13.64
Bieg na 80m ppł
- Józwiuk Aleksandra – czas – 12.22
- Nowak Weronika – czas – 13.38
- Czarnocka Nikoleta – czas -13.49
Bieg na 200 m ppł K U16
- Czarnocka Nikoleta – czas -32.40 PB
- Józwiuk Aleksandra – czas – 32.94 PB
- Nowak Weronika – czas – 32.73
Skok wzwyż K U16
Poniatowska Anna – wynik – 1.50
Skok w dal K U16
- Staręga Karolina – wynik -4.27 PB
- Poniatowska Anna – wynik – 4.03
- Nowak Natalia – wynik – 4.00
Sztafeta 4×100 – czas – 55.77
- Natalia Bednarczyk
- Natalia Nowak
- Małgorzata Głuchowska
- Karolina Staręga
Chód na 5000 m M U16
- Przestrzelski Szymon – czas – 29:30.68
Chód na 3000 m K U16
- Cymbalińska Ewelina – czas – 18:57.92 PB
- Kosiorek Ewelina – czas – 21:14.92 PB
- Soszyńska Martyna – czas – 21:31.83
- Skup Wiktoria – czas – 22:37.15
Pogoń
Bieg na 100 m M U16
- Klimiuk Adrian – czas – 13.43
- Gójski Krzysztof – czas – 13.24 PB
Bieg na 300 m M U16
- Koć Michał – czas – 41.34
- Kanceki Maciej – czas – 41.79 PB
Bieg na 600 m M U16
- Cydejko Szymon – czas – 1:31.12
Bieg na 2000 m M U16
- Żuk Bartosz – czas – 5:54.29
Sztafeta 4×100 – czas – 48.78
- Michał Koć
- Maciej Kanecki
- Szymon Cydejko
- Krzysztof Gójski
Bieg na 100
- Jastrzębska Karolina – czas – 12.77
- Żuk Weronika – czas – 14.17 PB
- Wójcik Karolina – czas – 14.73
- Ostas Marlena – czas – 15.48
Bieg na 300 m K U16
- Zabadała Zuzanna – czas – 59
Bieg na 600 m K U16
- Kurcoń Julia – czas – 1:48.41 PB
- Łukasik Katarzyna – czas – 1:50.44 PB
- Myslińska Zofia – czas – 1:57.81
Bieg na 1000 m K U16
- Marczuk Aleksandra – czas – 3:12.46 PB
Rzut oszczepem 500 g K U16
- Bartoszewicz Oliwia – wynik – 15.09 m
Skok w dal K U16
- Zdunek Natalia – wynik – 81 PB
Sztafeta 4×100 – czas – 57.38
- Zofia Myślińska
- Marlena Ostas
- Karolina Wójcik
- Weronika Żuk
Sztafeta 4×100 – czas – 52.07
- Zuzanna Zabadała
- Natalia Zdunek
- Katarzyna Łukasiewicz
- Karolina Jastrzębska
PB – nowy rekord życiowy
źródło: www.wmozla.pl; foto: własne