Kielecki KPS lepszy od siedleckiego

W kolejnym sparingu w okresie przygotowawczym podopieczni Witolda Chwastyniaka ulegli KPS Kielce 1:4.

KPS Siedlce rywalizował ze spadkowiczem z PlusLigi już podczas turnieju w Siedlcach. Teraz doszło do rewanżu w Kielcach, w którym ponownie lepsza okazała się drużyna z województwa świętokrzyskiego.

W pierwszych dwóch setach siedlczanie wyraźnie przegrali do 14 i 18. Podopieczni Witolda Chwastyniaka lepiej zagrali w trzecim secie, w którym w dobrym stylu wygrali do 21. Oba zespoły umówiły się na rozegranie pięciu partii. W barwach KPS zadebiutował Shalev Saada.

W najbliższy weekend siedlczanie wezmą udział w turnieju we Wrześni. W półfinale zmierzą się z gospodarzem imprezy – Krispolem.

12.09.18, 15:30 – Kielce
Sparing: KPS Kielce – KPS Siedlce 4:1 (25:14, 25:18, 21:25, 25:19, 25:19)

KPS:  Krzysztof Antosik, Patryk Łaba, Shalev Saada, Roman Oroń, Radosław Sterna, Bartosz Kowalczyk i Mateusz Januszewski (libero) oraz Dawid Wiczkowski, Daniel Grzymała, Jakub Abramowicz, Krzysztof Gibek

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert