sobota, 20 kwietnia 2024r.

Pogoń II wygrała na loterii los do ćwierćfinałów (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce awansowała do najlepszej ósemki Pucharu Polski OZPN Siedlce. W meczu z Płomieniem Dębe Wielkie do rozstrzygnięcia niezbędny był konkurs jedenastek.

Trener Marcin Tomaszewski postawił w wyjściowej jedenastce na dziesięciu młodzieżowców i swojego grającego asystenta – Przemysława Rodaka.

Pierwsza połowa była wyrównana, a na boisku tylko momentami było widać, że Pogoń II na co dzień występuję o klasę wyżej niż Płomienni. W 7 minucie Bartłomiej Woś uderzył z 20 metrów nad poprzeczką. Dominik Barciak odpowiedział strzałem z rzutu wolnego w boczną siatkę. Kilka chwil później siedlczanie objęli prowadzenie. Po wrzutce Sebastiana Bobera, do uderzenia nożycami składał się Paweł Łydkowski, ale nie sięgnął piłki. Na nieszczęście dla gospodarzy akcję domknął Karol Grochowski. W 22 minucie Grzegorz Siporski posłał piłkę nad poprzeczką siedleckiej bramki. Pięć minut później było już 1:1. Piotr Ceranka nieszczęśliwie trącił piłkę po strzale Kamila Nidzgorskiego. W końcówce pierwszej połowy dobrych okazji nie wykorzystali Kuba Jóźwiak i Bober.

Po zmianie stron gra Pogoni II nie uległa poprawie. Wręcz przeciwnie, to Płomień nadawał ton boiskowym wydarzeniom. W 52 minucie Mateusz Malesa uderzył nad bramką strzeżoną przez Józefa Burtę. Siedlecki golkiper ponownie został zatrudniony w 69 minucie, kiedy w dobrym stylu odbił strzał Pawła Jarzębskiegoz kilku metrów. W końcówce meczu Bartosz Kryszczuk zmarnował piłkę meczową. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, więc sędzia zarządził rozegranie rzutów karnych.

Seria jedenastek zaczęła się niemrawo, ale później piłkarze obu drużyn byli niemal nieomylni. W trzeciej serii Piotr Rogala przegrał pojedynek z Burtą, jednak sędzia nakazał powtórzenie jedenastki. Golkiper Pogoni powetował sobie stratę przy ostatnim karnym, zatrzymując strzał Malesy.

PLANY POGONI II

Pogoń II pozna rywala w 1/4 finału w najbliższych dniach.

12.09.18, 16:35 – Ruda

III runda PP OZPN: Płomień Dębe Wielkie – Pogoń II Siedlce 1:1 (1:1) k. 3-4

Bramki: Piotr Ceranka 27 sam – Karol Grochowski 17

Karne: 0-0 Paweł Łydkowski (obroniony), 0-0 Kamil Nidzgorski (nad bramką), 1-0 Michał Markiewicz, 1-1 Daniel Matwiejczyk, 2-1 Krystian Zbieć, 2-2 Piotr Rogala, 3-2 Piotr Ceranka, 3-3 Piotr Kiszczak, 4-3 Dominik Barciak, 4-3 Mateusz Malesa (obroniony)

Płomień: 31. Adrian Ulejczyk – 21. Karol Wielgoławski (46, 6. Piotr Rogala), 5. Bartosz Suski, 2. Karol Tabor, 18. Mateusz Wojda, 3. Paweł Chomka (61, 11. Paweł Jarzębski) – 8. Kamil Nidzgorski, 17. Bartłomiej Woś, 37. Mateusz Malesa, 10. Daniel Matwiejczyk – 7. Grzegorz Siporski (75, 16. Piotr Kiszczak)

Pogoń II: 1. Józef Burta – 13. Karol Grochowski (57, 20. Maksymilian Łukasiak), 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 14. Michał Markiewicz – 11. Kuba Jóźwiak, 17. Przemysław Rodak, 6. Tomasz Górski, 9. Sebastian Bober (46, 18. Bartosz Kryszczuk), 99. Dominik Barciak – 21. Krystian Zbieć

Żółte kartki: Paweł Łydkowski 60, Piotr Ceranka 83

Sędzia: Arkadiusz Pazdyka (Siedlce)