ARMS
Centrum

I liga siatkówki w profesjonalnych rękach. Mecze w telewizji Polsat

   
Autor:
Dodano: 2018/09/13 9:49    views 756

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA przejęła od Polskiego Związku Piłki Siatkowej zarządzanie rozgrywkami I Ligi Mężczyzn w sezonie 2018/19. Partnerem rozgrywek została Telewizja Polsat.

– To bardzo ważny krok w rozwoju naszej ligowej siatkówki – uważa Artur Popko, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA, który chce wprowadzić rozgrywki I ligi na zdecydowanie wyższy poziom.

– Mamy już pod swoimi skrzydłami PlusLigę oraz LSK, teraz przyszedł czas na współpracę z klubami I ligi. Chcemy razem stworzyć nowe, dynamiczne rozgrywki, które staną się atrakcyjne dla kibiców oraz sponsorów. Wierzę, że razem nam to się uda, a z każdym miesiącem pracy ta liga będzie rosła w siłę. W tych ośrodkach drzemie spory potencjał, który uda nam się wyzwolić – podkreśla prezes PLPS.

Prace nad tym projektem trwały od wielu miesięcy. Jakie korzyści uzyska I liga? Już powstaje nowa strona internetowa, na której pojawią się wszystkie informacje na temat rozgrywek. Kibice będą mieli lepszy dostęp do wyników na żywo i artykułów z bohaterami swoich klubów.

Wszystkie drużyny I ligi będą korzystały, podobnie jak PlusLiga i LSK z nowoczesnego systemu kontaktu z mediami – portalu accredito.com. Najważniejszą informacją dla fanów zaplecza PlusLigi jest porozumienie z telewizją Polsat. Początkowo transmitowany będzie hit każdej kolejki I ligi.

– Z każdym rokiem, sezonem dostrzegamy rosnącą profesjonalizację klubów I ligi. Kilka z nich ma bogate doświadczenia, nawet wielkie sukcesy z występów w PlusLidze oraz na arenie międzynarodowej. To spory kapitał, który wymaga też racjonalnych inwestycji – mówi Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Przypomnijmy, iż już kilka sezonów temu podjęto decyzję o otwarciu PlusLigi. Z takiej furtki  w 2017 roku skorzystała Aluron Warta Zawiercie, która w barażu pokonała AZS Częstochowa. Rok później natomiast z rozgrywkami pożegnały się dwie ekipy: KPS Kielce oraz BBTS Bielsko-Biała. Od sezonu 2019/2020 Plusliga wraca do zasady sportowych spadków i awansów (w zbliżającym się sezonie 14., ostatni zespół ekstraklasy rozegra baraż z mistrzem pierwszej ligi).

 

źródło: własne/PlusLiga, foto: Maciej SztajnertCo? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 16 Sty 18:00
  I liga: KPS Siedlce – Gwardia Wrocław
 • piątek, 18 Sty 12:00
  Sparing: Wisła Płock – Pogoń Siedlce
 • sobota, 19 Sty 14:00
  I liga: Victoria Płock – Pogoń Siedlce
 • sobota, 19 Sty 17:00
  I liga: Olimpia Sulęcin – KPS Siedlce
 • sobota, 19 Sty 17:30
  I liga: Polfarmex Kutno – SKK Siedlce
 • środa, 23 Sty 18:00
  I liga: SKK Siedlce – Znicz Basket Pruszków
 • czwartek, 24 Sty 18:30
  I liga: KPS Siedlce – Mickiewicz Kluczbork
 • sobota, 26 Sty 10:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Victoria Sulejówek
 • sobota, 26 Sty 12:00
  Sparing: Lewart Lubartów – Pogoń II Siedlce
 • sobota, 26 Sty 17:00
  EBLK: PGE MKK Siedlce – Widzew Łódź


Sponsorzy

Patronat medialny