Pogoniści idą jak burza (fotogaleria)

Siedleccy rugbiści nie mieli litości dla Lechii Gdańsk, wygrywając 48:7.

Pogoniści czekali prawie trzy miesiące na zagranie meczu o stawkę przed własnymi kibicami. Debiut przed siedleckimi kibicami zaliczył Krzysztof Folc.

Przewaga Pogoni nie podlegała dyskusji przez niemal cały mecz. W pierwszej połowie siedlczanie grali rozważnie w tyłach, ale to nie odbiło się na dokonaniach w ofensywie. Na półmetku rywalizacji siedlczanie zasłużenie prowadzili 19:0.

Po zmianie stron Pogoń nie spuściła z tonu. Siedlczanie rozkręcali się z minuty na minutę, a Lechii pozostała walka o uniknięcie pogromu. W końcowym kwadransie po kilku zmianach gra gospodarzy nieco straciła na jakości, ale wygrana nie była zagrożona ani przez moment. Przemysław Rajewski i spółka wygrali 48:7.

W niedzielę 23 września o 16:00 siedlczanie zagrają w przedwczesnym finale z Budowlanymi SA Łódź. Obie drużyny mają w tabeli po 26 punktów i dominują w polskim rugby.

15.09.18, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 48:7 (19:0)

Punkty: Przemysław Rajewski 11 (P, 3 pd), Norbert Kargol 10 (2 P), Daniel Trybus 10 (2 P), Daniel Gdula 5 (P), Marek Mirosz 5 (P), Narek Manukjan 5 (P), Sergo Kwernadze 2 (pd) – Marek Płonka 5 (P), Paweł Boczulak 2 (pd)

Pogoń: 1. Tomasz Gołąb (41, 16. Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel, 3. Paweł Grabski (54, 17. Paweł Krasuski), 4. Dawid Dybowski (54, 19. Kostiantyn Guriłow), 5. Marek Mirosz (45, 22. Paweł Antoszczuk), 6. Norbert Kargol, 7. Maciej Panasiuk, 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus (54, 21. Adam Dudek), 18. Sergo Kwernadze, 11. Tomasz Biernacki, 12. Artem Kułyk (45, 25. Bartosz Nasiłowski), 13. Daniel Gdula, 14. Narek Manukjan (65, 24. Mateusz Dąbrowski), 15. Przemysław Rajewski (45, 20. Anton Szaszero)