Turniej we Wrześni: KPS na podium

Podopieczni Witolda Chwastyniaka podczas turnieju we Wrześni przegrali z  Krispolem 1:3 oraz wygrali z Olimpią Sulęcin 3:2.

W sobotnim półfinale KPS Siedlce rywalizował z Krispolem Września. Gospodarze wygrali dwie pierwsze partie i mogło wydawać się, że dość szybko zameldują się w finale turnieju. Nic bardziej mylnego. Drużyna z Siedlec w trzecim secie pokazała się ze znacznie lepszej strony i wygrała 25:20. Siatkarze z Wrześni w czwartej części meczu wrócili do swojego równego rytmu gry i zwyciężyli pewnie 25:20, a całym meczu 3:1.

15.09.17, 17:00 – Września
Turniej: Krispol Września – KPS Siedlce 3:1 (25:21, 25:20, 20:25, 25:18)

KPS: Jakub Abramowicz, Daniel Grzymała, Shalev Saada, Krzysztof Gibek, Krzysztof Antosik, Patryk Łaba, Roman Oroń, Mateusz Januszewski (libero), Dawid Wiczkowski, Bartosz Kowalczyk, Radosław Sterna

Drugi półfinał: Olimpia Sulęcin – Gwardia Wrocław 0:3

***

W meczu o trzecie miejsce podopieczni Witolda Chwastyniaka zmierzyli się z Olimpią Sulęcin. Siedlczanie wygrali dwa pierwsze sety, jednak nie zdołali utrzymać dobrej passy. Przegrali 3 i 4 partię, a o losach spotkania zdecydował tie-break. Tam minimalnie lepsi okazali się zawodnicy KPS.

16.09.17, 11:00 – Września
Turniej: KPS Siedlce – Olimpia Sulęcin 3:2 (25:22, 25:23, 21:25, 17:25, 15:13)

Finał: Krispol Września – Gwardia Wrocław 3:1