sobota, 20 kwietnia 2024r.

Udany powrót na własny parkiet (fotogaleria)

PGE MKK Siedlce wygrał 83:73 z BC Horizont Mińsk.

PGE MKK powrócił do własnej hali, w której jeszcze nie grał sparingu w bieżącym okresie przygotowawczym. Pierwsza kwarta sparingu z Białorusinkami była wyrównana. Siedlczanki prowadziły po 10 minutach 25:24. W drugiej kwarcie uwidoczniła się wyższość PGE MKK. Gospodynie w najlepszym momencie osiągnęły 10-punktową przewagę (38:28), ale do przerwy nie udało się jej dowieźć (45:41).

Na początku drugiej połowy koszykarki ze stolicy Białorusi doprowadziły do wyrównania (51:51) dzięki skutecznym rzutom z dystansu. Remis nie utrzymał się długo. PGE MKK uszczelnił defensywę i był skuteczniejszy od rywalek w ofensywie. Drużyna Teodora Mollova wygrała ostatecznie 83:73. Gorszą informacją były problemy zdrowotne Samanthy Lapszynski oraz Tetiany Jurkewiczus.

W sobotę dojdzie do rewanżu. Początek meczu o 11:30.

21.09.18, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Sparing: PGE MKK Siedlce – BC Horizont Mińsk 83:73 (25:24, 20:17, 21:17, 17:15)

PGE MKK: 9. Oksana Mollov 24, 4. Kristi Bellock 18, 5. Rebecca Harris 14, Samra Omerbašić 10, 42. Samantha Lapszynski 6, 14. Marta Urbaniak 6, 15. Laura Ikstena 5, 16. Ewa Bacik, 7. Jessica Dulęba, 10. Tetiana Jurkewiczus