Pasmo sukcesów trwa. Sylwia Mikołajczuk mistrzynią Polski i Europy

Sylwia Mikołajczuk we wrześniu wzięła udział w dwóch ważnych zawodach w tenisie plażowym. Z występu w obu z nich może być zadowolona.

W pierwszy weekend września w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Polski w tenisie plażowym. Rywalizująca od roku w tej dyscyplinie Sylwia Mikołajczuk, pokazała się z bardzo dobrej strony. Siedlczanka wywalczyła dwa medale: złoty i brązowy. Ten z najcenniejszego kruszcu Sylwia zdobyła wspólnie z Aleksandrą Adamską w grze deblowej. Brązowy krążek zawisł na szyi siedleckiej zawodniczki za rywalizację w mikście z Przemysławem Klibrem.

2. Paweł Krupski i Alina Robok
3. Tomasz Gorzkowski i Magdalena Rudzka oraz Przemysław Kliber i Sylwia Mikołajczuk

13 września Mikołajczuk wspólnie z 13 innymi reprezentantami Polski uczestniczyła w Mistrzostwach Europy IFBT. Z tych zawodów Sylwia także nie wróciła z pustymi rękami. Srebro w singlu (po porażce w finale z Aleksandrą Adamską) i brąz w mikście (w parze z Przemysławem Klibrem) to zdobycze medalowe siedlczanki na Sardynii. Ponadto damska drużyna w Pucharze Narodów uplasowała się na 3 pozycji.

W najnowszym rankingu ITF opublikowanym 3 września, Sylwia Mikołajczuk została sklasyfikowana na 129 pozycji. Jest to najwyższe miejsce ze wszystkich reprezentantek Polski.

źródło: własne / PFTP; foto PFTP