Bohaterscy rugbiści ograli mistrza Polski (fotogaleria)

Rugbiści Pogoni wygrali 20:14 z Budowlanymi SA Łódź. To piętnaste zwycięstwo siedlczan z rzędu!

Pogoniści przystępowali do meczu pewni swego. Siedlczanie w poprzedniej kolejce zrównali się punktami z Budowlanymi SA. Łodzianie chcieli zrehabilitować się za porażkę z Ogniwem w Sopocie.

Pierwsza połowa nie zwiastowała pozytywnego zakończenia. Siedlczanie z rzadka gościli na połowie rywali, ofensywa wyraźnie kulała. Dobrze wyglądała za to gra w tyłach. Budowlani odważnie atakowali, ale nie byli w stanie przedostać się w okolice pola punktowego pogoni. Mistrzowie Polski mieli w szeregach skutecznego egzekutora rzutów karnych. Był nim Mateusz Adamski, który trzykrotnie pokarał siedlczan. Do przerwy było 9:0 dla gospodarzy.

Ważnym momentem drugiej połowy była żółta kartka dla Tomasza Kozakiewicza. Pogoń szybko wykorzystał grę w przewadze. W 60 minucie o pierwsze przyłożenie w meczu postarał się Eduard Wertylećkyj. Po chwili podwyższył Przemysław Rajewski. Pogoń nie zwalniała tempa. Dalekie zagrania nogą Narka Manukjana pomogło Danielowi Trybusowi w zaliczeniu kolejnej piątki. W końcówce do wyrównania (14:14) doprowadził Wilhelmus Staphorst. Ostatnie minuty były niezwykle emocjonujące. Bohaterem była cała drużyna, ale ciężar odpowiedzialności przy wykonywaniu karnych spadł na Przemysława Rajewskiego. Rugbista Pogoni dwukrotnie był nieomylny. Siedlczanie wygrali 20:14 na terenie mistrza Polski!

W niedzielę 7 października o 16:00 Pogoń podejmie Orkana Sochaczew.

23.09.18, 15:00 – Łódź (Stadion Miejski)

Ekstraliga: Budowlani SA Łódź – Awenta MKS Pogoń Siedlce 14:20 (9:0)

Punkty: Mateusz Adamski 9 (3 K), Wilhelmus Staphorst 5 (P) – Przemysław Rajewski 10 (2 K, 2 pd), Daniel Trybus 5 (P), Eduard Werylećkyj 5 (P)

Budowlani: 1. Witalij Kramarenko, 2. Adrian Ignaczak, 3. Toma Mchedlidze, 4. Piotr Karpiński I (51, 18. Szymon Witkowski), 5. Piotr Karpiński II, 6. Hugon Noszczyk (22, 17. Wilhelmus Staphorst), 7. Michał Mirosz, 8. Levani Shoshiashvili, 9. Paweł Urbaniak, 10. Mateusz Adamski (58, 20. Paul Walters), 11. Mateusz Matyjak, 12. Bartosz Kubalewski, 13. Tomasz Kozakiewicz, 14. Damian Wlaźlak (71. Robert Bosiacki), 15. Krystian Pogorzelski

Pogoń: 1. Tomasz Gołąb (50, 16. Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel, 3. Paweł Grabski (65, 19. Kostiantyn Guriłow), 4. Dawid Dybowski, 5. Marek Mirosz (80, 24. Paweł Antoszczuk), 6. Norbert Kargol, 7. Maciej Panasiuk, 18. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Sergo Kwernadze (66, 21. Anton Szaszero), 23. Tomasz Biernacki, 12. Artem Kułyk (80+1, 22. Bartosz Nasiłowski), 13. Daniel Gdula, 14. Andrei Cebotari (41, 26. Narek Manukjan), 15. Przemysław Rajewski

Żółte kartki: Tomasz Kozakiewicz 53 – Norbert Kargol 80+1

Sędzia: Łukasz Jasiński