Staręga tuż za podium nartorolkowych mistrzostw Niemiec

Autor:
Dodano: 2018/09/23 22:21    views 535

Maciej Staręga zajął czwarte miejsce w rozegranych niedaleko Oberhofu letnich Mistrzostwach Niemiec w sprintach na nartorolkach.

Męska kadra narodowa biegaczy narciarskich (z Maciejem Staręgą), przebywająca od pewnego czasu na zgrupowaniu w niemieckim Oberhofie, postanowiła skorzystać z okazji i wystąpić w Mistrzostwach Niemiec w sprintach na nartorolkach. Zawody te odbyły się 21 września w pobliskiej miejscowości Zella-Mehlis.

Do startu przystąpiło ponad 50 zawodników. W kwalifikacjach pierwsze dwa miejsca wywalczyli młodzi zawodnicy z Niemiec: Jacob Vogt (3.32,14) i Janosch Brugger. Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) zajął 8 miejsce, tracąc do zwycięzcy nieco ponad 5,5 sekundy.

W fazie finałowej siedlczanin spisał się jeszcze lepiej plasując się tuż za podium – na czwarte pozycji. Zwycięzcą zawodów został Niemiec Thomas Bing. Drugie i trzecie miejsce zajęli Rosjanie: Sergey Ustiugov i Andrey Krasnov.