Od Stali do Stali. Remontada w wykonaniu Pogoni

W meczu Pucharu Polski ze Stalą Mielec Pogoń przegrywała, ale potrafiła odwrócić losy meczu. Kiedy ostatnio miała miejsce taka sytuacja?

Pogoń nie jest specjalistą od odwracania losów spotkania. W meczu Pucharu Polski ta sztuka siedlczanom udała się po raz pierwszy od… innego starcia ze Stalą. W piątej kolejce ubiegłego sezonu siedlczanie przegrywali w Mielcu już 0:2, a mimo to potrafili zainkasować komplet oczek.

Warto podkreślić, że zespół z Podkarpacia to generalnie jeden z ulubionych rywali Pogoni. Doliczając starcie w Pucharze Polski obie ekipy mierzyły się ze sobą sześciokrotnie. Cztery razy triumfowała Pogoń, raz padł remis i tylko raz górą była Stal.

Przyjrzyjmy się dokładniej, jak wyglądało pięć ostatnich meczów, gdzie Pogoń, mimo iż jako pierwsza traciła gola, potrafiła odwrócić losy spotkania.

26.10.14 – 14 kolejka

Pogoń Siedlce – Widzew Łódź 3:1 (2:1)

Na wypełnionym po brzegi stadionie Pogoń miała problemy z pokonaniem Widzewa. Łodzianie objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego Krystiana Nowaka. Biało-niebiescy odrobili straty z nawiązką jeszcze przed przerwą. Najpierw do siatki Widzewa trafił Bartosz Tarachulski, a następnie Tomasz Lewandowski. Wynik w drugiej połowie na 3:1 ustalił Maciej Tataj.

01.04.17 – 24 kolejka

Bytovia Bytów – Pogoń Siedlce 1:3 (1:0)

Pogoń do przerwy przegrywała w Bytowie po trafieniu Alena Ploja, ale w ostatnim kwadransie za sprawą goli Mateusza ŻytkiGrzegorza Tomasiewicza i Eusébio Bancessiego odwróciła losy spotkania i wywiozła z Pomorza komplet punktów.

29.07.17 – 1 kolejka

GKS Katowice – Pogoń Siedlce 1:2 (1:0)

Na inaugurację sezonie 2017-18 Pogoń pojechała do Katowic. Pierwsza połowa przebiegła po myśli GieKSy, która prowadziła po golu z rzutu karnego Tomasza Foszmańczyka. W drugiej połowie siedlczanie nieoczekiwanie zaaplikowali rywalom dwa gole i zdobyli komplet punktów. Najpierw do wyrównania doprowadził Dawid Polkowski, natomiast decydujący cios zadał Adrian Paluchowski.

23.08.17 – 5 kolejka

Stal Mielec – Pogoń Siedlce 2:3 (2:2)

Najefektowniejsze ze wszystkich wspominanych remontad miała miejsce w Mielcu. Stal po golach Leândro Mateusza Cholewiaka prowadziła już 2:0. Pogoń jeszcze przed przerwą zdołała wyrównać po dwóch trafieniach Dariusza Zjawińskiego. W drugiej połowie na dziesięć minut przed końcem bramkę na 3:2 dla siedlczan zdobył Mateusz Żytko.

25.09.18 – I runda Pucharu Polski

Pogoń Siedlce – Stal Mielec 2:1 (0:1)

Ostatni przypadek odwrócenia losów spotkania przez Pogoń miał miejsce we wtorkowy wieczór. W pierwszej połowie Stal wypracowała sobie przewagę za sprawą gola Grzegorza Kuświka, jednak w drugiej połowie Mateusz Bochnak Adam Mójta zapewnili siedlczanom awans do kolejnej rundy.