wtorek, 19 marca 2024r.

Rezerwy meldują się w półfinale. Wygrana z Podlasiem (fotogaleria)

Rezerwy meldują się w półfinale. Wygrana z Podlasiem

Rezerwy siedleckiej Pogoni w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski pokonały Podlasie Sokołów Podlaski 4:1.

Pogoniści do Sokołowa Podlaskiego pojechali wzmocnieni pięcioma zawodnikami z jedynki. Ponadto swoje debiuty zaliczyli wychowankowie: Szymon Czekaluk i Mateusz Karczmarski.

Pogoń w spotkaniu z Podlasiem była lepsza. Siedlczanie od początku narzucili swój styl gry i często gościli w obrębie szesnastki zespołu gospodarzy. Prowadzenie Pogoni w 20 minucie dał Kuba Jóźwiak po podaniu Sebastiana Bobera. Pięć minut później było już 2:0, a do siatki trafił Dominik Barciak. Do przerwy wynik ustalił głową Karol Grochowski, dobijając piłkę odbitą od golkipera Podlasia. Po zmianie stron Podlasie wyszło ofensywniej, ale na niewiele się to zdało. W 50 minucie na 4:0 trafił Grochowski po asyście Michała Markiewicza. Kwadrans później Podlasie zdobyło, jak się później okazało honorową bramkę po strzale Kacpra Komycza. Pogoniści mogli  zdobyć jeszcze minimum dwa gole, ale w poprzeczkę trafiali: Bober i Markiewicz.

W Podlasiu zagrali byli Pogoniści: Piotr Goś i Piotr Osial.

URODZINY TRENERA

Po spotkaniu biało-niebiescy wspólnie zaśpiewali „sto lat”, gdyż w dniu meczu swoje 41 urodziny obchodził szkoleniowiec Pogoni II – Marcin Tomaszewski.

PLANY POGONI II

Półfinał okręgowego Pucharu Polski zaplanowano na 10 października. Pogoń II kolejne swoje spotkanie rozegra w ramach IV ligi, w sobotę 29 września o 16:00 z MKS w Ciechanowie.

26.09.18, 16:05 – Sokołów Podlaski

PP OZPN: Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń II Siedlce 1:4 (0:3)

Bramki: Kacper Komycz 65 – Kuba Jóźwiak 20, Dominik Barciak 25, Karol Grochowski 40, 50

Podlasie: 1. Piotr Szymański – 2. Piotr Goś, 16. Kamil Horowicz, 5. Karol Przybyszewski, 18. Łukasz Buczyński, 4. Piotr Domański (60, 8. Piotr Osial) – 7. Łukasz Supleński, 3. Kacper Komycz (75, 20. Łukasz Steć), 19. Marcin Siedlecki (83, 9. Mateusz Jaszczuk), 11. Paweł Buczyński (75, 6. Piotr Chrzanowski) – 10. Przemysław Głowacz (75, 14. Michał Adamczuk)

Pogoń II: 1. Józef Burta (89, 12. Szymon Czekaluk) – 7. Piotr Ceranka (86, 6. Maksymilian Łukasiak), 3. Armin Pjetrović (86, 2. Aleksander Woźnica), 15. Paweł Łydkowski, 14. Michał Markiewicz – 13. Karol Grochowski (68, 21. Krystian Zbieć), 8. Tomasz Górski, 17. Przemysław Rodak, 99. Dominik Barciak (61, 18. Bartosz Kryszczuk), 11. Kuba Jóźwiak (68, 16. Dominik Krupa) – 9. Sebastian Bober (79, 25. Mateusz Karczmarski)

Żółte kartki: Kacper Komycz 51, Marcin Siedlecki 53 – Krystian Zbieć 71

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)