PGE MKK zakończył turniej na trzecim miejscu (fotogaleria)

Po porażce 51:77 z AZS UMCS Lublin, PGE MKK Siedlce zajął trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Rektora UMCS.

Siedlczanki przed rozpoczęciem spotkania mogły oglądać zmagania Arki Gdynia z Eneą AZS Poznań. Koszykarki z Trójmiasta wygrały i zabrały ze sobą do domu najbardziej okazały z pucharów. Ten wynik oznaczał, że PGE MKK przyjdzie walczyć z AZS UMCS o drugie miejsce.

Akademiczki osiągnęły prowadzenie 12:7 po trójce Kateryny Rymarenko. Problemem PGE MKK była nieskuteczność. Przez dobrych kilka minut siedlczanki nie zdobyły ani jednego punktu. Gospodynie nie radziły sobie o niebo lepiej, ale i tak osiągnęły stosunkowo bezpieczną przewagę na półmetku rywalizacji (29:17).

Druga połowa zaczęła się optymistycznie. Po celnych trójkach Rebekki Harris PGE MKK doszedł rywalki na sześć punktów (25:31). Im dalej w las, tym było mniej drzew. AZS UMCS bezlitośnie punktował błędy siedleckiej drużyny i stale zwiększał swoją przewagę. Ostatecznie lublinianki wygrały77:51 i zajęły drugie miejsce w turnieju. PGE MKK zakończył zmagania na trzeciej lokacie.

W czwartek 4 października o 18:00 PGE MKK zainauguruje ligę. Pierwszym rywalem siedlczanek będzie Arka.

30.09.18, 14:15 – Lublin

Turniej: AZS UMCS Lublin – PGE MKK Siedlce 77:51 (21:13, 8:4, 23:17, 25:17)

PGE MKK: 9. Oksana Mollov 13, 5. Rebecca Harris 10, 15. Laura Ikstena 9, 4. Kristi Bellock 8, 42. Samantha Lapszynski 4, 7. Jessica Dulęba, 14. Marta Urbaniak, 22. Samra Omerbašić