wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: Derby dla Poloneza. Gołąbek lepszy od Strzelca

W derbach gminy Mordy, w ramach siedleckiej klasy A Polonez pokonał Grodzisk Krzymosze 1:0, zaś w meczu 6 kolejki klasy B ULKS Gołąbek wygrał ze Strzelcem Chodów 4:3.

POLONEZ – GRODZISK 1:0

W derbowym spotkaniu lepiej prezentowali się gospodarze, którzy częściej zagrażali bramce strzeżonej przez Jakuba Biardę. Goście z Krzymosz również mieli swoje okazje, lecz piłka nie trafiła do siatki. W 41 minucie padła jedyna bramka w spotkaniu. Kacper Mróz zagrał do grającego trenera Poloneza, Pawła Stępnia, który będąc po prawej stronie pola bramkowego celnie uderzył przy dalszym słupku. Mimo jeszcze kilku szans, Polonez nie zdołał podwyższyć prowadzenia i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy.

W Polonezie zagrali byli Pogoniści: Jacek Kozaczyński, Kacper Mróz, Kacper Brewczyński, Kamil Księżopolski, Borys Andrzejczuk i Paweł Klewek. W Mazowszu Siedlce kiedyś grali: Daniel Paczuski i Michał Guzek.

Z kolei w Grodzisku z byłych zawodników MKP Pogoń wystąpili: Jakub Biarda i Przemysław Byczyński.

30.09.18, 12:00 – Mordy

Polonez Mordy – Grodzisk Krzymosze 1:0 (1:0)

Bramka: Paweł Stępień 41

Polonez: 1. Jacek Kozaczyński – 5. Ariel Mysłowski, 19. Radosław Piotrowski, 6. Tomasz Lada, 12. Mateusz Tyszkiewicz (46, 16. Damian Karpiniuk) – 9. Kacper Mróz (78, 25. Paweł Jagiełło), 13. Kacper Brewczyński (72, 21. Kamil Księżopolski), 23. Paweł Stępień (69, 18. Borys Andrzejczuk), 10. Daniel Paczuski (90+2, 24. Hubert Kondraciuk), 8. Karol Karpiniuk (88, 11. Michał Guzek) – 26. Michał Majchrzak (46, 7. Paweł Klewek)

Grodzisk: 33. Jakub Biarda – 22. Maciej Michalak (77, 6. Tobiasz Mateusiak), 11. Mateusz Majewski, 13. Damian Michalak, 18. Przemysław Byczyński – 5. Dominik Boras (74, 10. Daniel Michalak), 4. Łukasz Wysokiński, 8. Paweł Zacharczuk, 9. Daniel Kozak – 25. Darek Skwierczyński, 7. Marcin Derkacz (56, 14. Maciej Wyczółkowski)

Żółte kartki: Mateusz Tyszkiewicz 12, Hubert Kondraciuk 90+2 – Paweł Zacharczuk 2, Damian Michalak 39, Daniel Kozak 54, Łukasz Wysokiński 75

GOŁĄBEK – STRZELEC 4:3

W 11 minucie zespół gości wyszedł na prowadzenie. Patryk Ciulak dograł do Pawła Śliwy, a ten strzelił na 1:0. W 28 minucie Gołąbek wyrównał za sprawą trafienia grającego trenera – Mariusza Cabaja, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Michałowi Koprowi. Po zmianie stron ponownie na prowadzenie Strzelca wyprowadził Śliwa po strzale bezpośrednio z rzutu wolnego. W 69 minucie był kluczowy moment spotkania. Marcin Ławnik zatrzymał ręką piłkę zmierzającą do siatki, za co ujrzał czerwoną kartkę, a gospodarze mieli rzut karny, którego wykorzystał Piotr Ciostek. Grający w osłabieniu goście stracili jeszcze bramki po strzałach Arkadiusza Soćki i Cabaja. Rozmiar porażki zmniejszył w doliczonym czasie gry Śliwa, po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką obrońcy gospodarzy w polu karnym Gołąbka.

W drużynie Gołąbki zagrali ex-Pogonista – Arkadiusz Soćko. Ponadto zagrał były piłkarz Mazowsza Siedlce – Marcin Olszewski.

Z byłych Pogonistów w Strzelcu można było ujrzeć: Michała Kopra, Adriana Ławnika, Marcina Ławnika, Rafała Pieńkowskiego, Patryka Ciulaka i Pawła Śliwę.

30.09.18, 15:00 – Gołąbek

ULKS Gołąbek – Strzelec Chodów 4:3 (1:1)

Bramki: Mariusz Cabaj 28, 89, Piotr Ciostek 70 (k), Arkadiusz Soćko 73 – Paweł Śliwa 11, 49, 90+2 (k)

Gołąbek: 13. Zbigniew Karasiński – 10. Cezary Gil (46, 20. Maciej Myrcha), 2. Marcin Olszewski (43, 6. Arkadiusz Soćko), 3. Sebastian Zemło, 15. Paweł Borkowski – 18. Jakub Pawlik, 22. Paweł Kobus (79, 21. Norbert Łukaszuk), 14. Kacper Pawlik, 9. Piotr Ciostek – 11. Mariusz Cabaj

Strzelec: 1. Michał Koper – 20. Cezary Bezubik (81, 3. Mateusz Korneć), 7. Adrian Ławnik, 19. Marcin Ławnik, 5. Jakub Bączek – 11. Rafał Pieńkowski (81, 13. Przemysław Kozak), 8. Erwin Wyżywniak, 15. Przemysław Ławecki, 9. Patryk Ciulak (79, 17. Mikołaj Kaźmierczak), 6. Paweł Ślaz – 10. Paweł Śliwa

Żółte kartki: Cezary Bezubik 64 – Paweł Borkowski 48

Czerwona kartka: Marcin Ławnik 69 (Strzelec, za zagranie ręką)

Sędzia: Rafał Polkowski (Siedlce)