Skromny dorobek naszych sztangistów w seniorskich mistrzostwach Polski

Z ośmiu szans medalowych w mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów, reprezentantom Siedlec udało się wykorzystać jedną.

W Hali Sportowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach niedaleko Wrocławia, odbyły się 25 mistrzostwa kobiet i 88 mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. Do walki o medale stanęli przedstawiciele naszego miasta.

Jedynie Agata Rok stanęła na wysokości zdania i zameldowała się na podium. Zawodniczka SKS Feniks Siedlce rywalizując w kat. 58 kg zajęła trzecie miejsce. Jej rezultat to 168 kg w dwuboju (76 kg + 92 kg). Złoty medal zdobyła Joanna Łochowska (UKS PC Zielona Góra) uzyskując 199 kg (89 kg + 110 kg).

Trójka sztangistów WLKS Siedlce-Nowe Iganie była blisko podium. Zarówno Klaudia Celińska-Mysław (WLKS) w kat. 48 kg (126 kg; 56+70) jak i Karolina Hyla (WLKS) w kat. 63 kg (154 kg; 67+87) oraz Elżbieta Uziak (WLKS) w kat. 90 kg (187 kg; 83+104) zakończyły swój start w mistrzostwach na czwartych pozycjach.

Katarzyna Lisewska (Feniks) była piąta w kat. 90 kg (186 kg; 86+100), Mateusz Kaszuba (Feniks) szósty w kat. 105 kg (302 kg; 133+169), zaś Patryk Bareja (Feniks) w kat. 105 kg (301 kg; 136+165) i Angelika Bednarz (WLKS) w kat. 75 kg (135 kg; 56+79) – uplasowali się na 7 pozycjach.