Płeć piękna silniejsza. Zawodniczki WLKS z medalami w sumo

W miniony weekend w Myślenicach rywalizowano o medale mistrzostw Polski kadetek i kadetów w sumo. Dwa krążki wywalczyły zawodniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W dniach 29-30 września w Myślenicach 179 młodych zawodników w wieku kadeta z 36 klubów mierzyło swe siły w mistrzostwach Polski w sumo. W zawodach zaprezentowali się również przedstawiciele WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Oprócz zaszczytnego tytułu Mistrza Polski stawką był awans do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Rakvere (Estonia).

Zdecydowanie lepiej wypadły siedleckie dziewczęta, które zwieńczyły swój udział w mistrzostwach wywalczeniem medali. Na najniższym stopniu podium stanęły: Kornelia Korporowicz w kat. 55 kg i Joanna Kobylińska w kat. 65 kg.

Chłopcy z WLKS nie zbliżyli się do strefy medalowej. Na dziewiątych miejscach sklasyfikowano: Jakuba Zdanowskiego w kat. 65 kg, Patryka Kostrzewskiego w kat. 75 kg oraz Dominika Żurawia w kat. 75 kg. 21 lokatę zajął Adrian Gorczyca (kat. 65 kg).

źródło: własne / sportzona; foto: miasto-info.pl/myslenice