Trzy punkty w stolicy. Kornery kluczem do zwycięstwa

Po czterech ligowych meczach bez zwycięstwa z rzędu, rezerwy siedleckiej Pogoni przełamały się i pokonały na wyjeździe Drukarza Warszawa 2:1.

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego do stolicy wyjechali wzmocnieni pięcioma zawodnikami z kadry II-ligowca.

Już w pierwszej połowie Pogoniści mogli prowadzić z Drukarzem różnicą kilku bramek. Szanse zmarnowali m.in. Paweł Garyga, Mateusz Bochnak i Sebastian Bober. Do siatki trafił jednak Bochnak, który wykorzystał przedłużenie Pawła Łydkowskiego po rzucie rożnym. W drugiej połowie gospodarze mogli wyrównać, ale na posterunku był Józef Burta. Kilkanaście minut przed końcem meczu, rzut rożny przyniósł kolejnego gola biało-niebieskim. Garyga dośrodkował z narożnika boiska, a piłkę głową do siatki skierował Przemysław Rodak. Siedlczanie mogli pójść za ciosem, ale za bardzo zabawili się z defensywą warszawian Bochnak i Krystian Zbieć. W końcówce meczu, po błędzie defensywy Drukarz zdobył kontaktowego gola, a za chwilę arbiter zakończył spotkanie i Pogoniści mogli się cieszyć z 3 punktów.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w najbliższą środę 10 października o 17:00 w ramach półfinału okręgowego Pucharu Polski z Orłem Unin.

06.10.18, 15:00 – Warszawa

IV liga: Drukarz Warszawa – Pogoń II Siedlce 1:2 (0:1)

Bramki: Przemek Paliński 90+1 – Mateusz Bochnak 20, Przemysław Rodak 80

Drukarz: 22. Krzysztof Mazur – 2. Jan Karczewski (60, 19. Sebastian Maśniak), 3. Kamil Kądziela, 6. Kacper Pękała, 7. Bartosz Przyborek, 8. Ahmed Ayodeji (85, 5. Grzegorz Wilczyński), 10. Krzysztof Langowski (70, 14. Damian Jędrasik), 11. Kamil Marczak (46, 9. Piotr Marczyk), 15. Marcin Kamiński (65, 21. Mateusz Mierzwa), 16. Przemek Paliński, 17. Krystian Kij

Pogoń II: 1. Józef Burta – 23. Piotr Ceranka, 10. Tomasz Margol, 15. Paweł Łydkowski, 4. Michał Markiewicz – 19. Mateusz Bochnak, 17. Przemysław Rodak, 27. Tomasz Górski, 93. Paweł Garyga, 13. Karol Grochowski (75, 11. Krystian Zbieć) – 9. Sebastian Bober (85, 5. Dominik Krupa)

Żółte kartki: Kamil Kądziela 48, Krystian Kij 72 – Piotr Ceranka 7, Sebastian Bober 56

Sędzia: Kamil Rzechółko (Płock)