Zaczęli od porażki. Sokół Łańcut lepszy od SKK (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 2 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Sokołem Łańcut 63:89.

Z powodu remontu hali przy ul. Prusa 6, pierwszy mecz nowego sezonu SKK z WKK Wrocław został przełożony. Podopieczni Michała Spychały rozpoczęli rozgrywki I ligi od drugiej kolejki. Rywalem siedlczan był Sokół Łańcut, czyli jeden z faworytów do wygrania I ligi. SKK z pewnością nie był faworytem tego spotkania.

Siedlczanie źle rozpoczęli mecz. W pierwszej kwarcie trafili tylko 5/18 rzutów z gry, przez co gospodarze wypracowali sobie 14-punktową zaliczkę (26/12). Koszykarze z Łańcuta poszli za ciosem i w kolejnych kwartach pokazali swoją wyższość. Gospodarze zdominowali grę pod tablicami (42 do 29) oraz lepiej dzielili się piłką (21 do 11). Siedlczanie popełnili mniej strat od rywali, jednak pietą achillesową była skuteczność.

W zespole z Siedlec najskuteczniejszy okazał się Rafał Król, autor 18 punktów. W barwach Sokoła 20 „oczek” uzyskał natomiast Bartłomiej Karolak.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają z Polfarmeksem Kutno. Początek meczu w sobotę o godz 18:00.