Derby Mazowsza pełne krwi, potu i walki. Pogoń lepsza od Orkana (fotogaleria)

Rugbiści siedleckiej Pogoni wygrali 20:13 z Orkanem Sochaczew.

Trener Krzysztof Folc dał odpocząć Dawidowi Dybowskiemu oraz Przemysławowi Rajewskiemu, czyli dwóm ważnym ogniwom siedleckiej drużyny. Na ławce Orkana zasiadł doskonale znany w Siedlcach – Andrzej Kopyt.

Pierwsza połowa była wyrównana. To banał – skoro po dwóch kopach z karnych było 3:3. Po żółtej kartce inicjatywę przejął Orkan, jednak nie chwilowa przewaga nie przełożyła się na wymierny efekt. Identycznie było w przypadku Pogoni, która w końcówce pierwszej połowy przycisnęła.

Zdecydowanie więcej działo się po przerwie. Oczywiście, w kwestiach punktowych, bowiem nikt na trybunach nie narzekał na nudę. Zażarta derbowa walka toczyła się od pierwszej do ostatniej minuty. W 44 minucie Joshua Chisanga nieczysto zatrzymał znakomicie dysponowanego Narka Manukjana. Sędzia po konsultacji z asystentem przyznał gospodarzom karną piątkę, a Bestię rodem z Kenii odesłał na ławkę kar. Kilka chwil później przyłożenie zanotował Maciej Panasiuk.

Przy stanie 15:3 doszło do kilkunastominutowej przerwy. Bartosz Nasiłowski po stronie gospodarzy oraz Daniel Woźniak w Orkanie doznali poważnych urazów. Sędzia długo czekał na wznowienie gry, ponieważ na obiekcie nie był karetki. Orkan tuż po meczu zapowiedział, że zgłosi sprawę do Polskiego Związku Rugby.

W 64 minucie Michał Kępa po fatalnym błędzie miejscowych zaliczył akcję 5+2. Pogoń odpowiedziała przyłożeniem Manukjana. W końcówce Kępa trafił z karnego i dał nadzieje swojej drużynie na remis. Siedlczanie zaciekle bronili prowadzenia 20:13 i dopięli swego.

W sobotę 13 października o 15:00 Pogoń zagra w Gdańsku z Lechią.

07.10.18, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Orkan Sochaczew 20:13 (3:3)

Punkty: Adrian Chróściel 7 (KP, pd), Narek Manukjan 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P), Anton Szaszero 3 (K) – Michał Kępa 13 (P, 2 K, pd)

Pogoń: 1. Tomasz Gołąb (50, 16. Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel, 8. Paweł Grabski (41, 17. Kostiantyn Guriłow), 5. Marek Mirosz (73, 19. Krystian Olejek), 4. Wojciech Twarowski, 6. Norbert Kargol, 7. Maciej Panasiuk, 3. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Anton Szaszero, 11. Tomasz Biernacki, 20. Bartosz Nasiłowski (48, 12. Artem Kułyk), 13. Daniel Gdula, 23. Narek Manukjan, 21. Sergo Kwernadze

Orkan: 2. Tomasz Markiewicz, 1. Michał Gadomski (80+10, 17. Łukasz Syperek), 3. Jelia Sandro, 4. Paweł Poniatowski, 5. Daniel Niemyjski, 6. Joshua Chisanga, 7. Daniel Woźniak (53, 21. Antoni Gołębiowski), 8. Maciej Brażuk, 9. Artur Fursenko, 10. Michał Kępa, 11. Adrian Niemiec, 12. Siokivaha Taufu’i Halaifonua, 13. Jakub Budnik, 14. Marcin Krześniak (80+4, 20. Adrian Pętlak), 15. Violeti Kolo

Zmiany czasowe: 27-36 Syperek za Gadomskiego – 80+10 Krasuski za Guriłowa

Żółte kartki: Siokivaha Taufu’i Halaifonua 40+1 – Norbert Kargol 18