wtorek, 19 marca 2024r.

Koncert Barciaka i Płomińskiego. Pogoń II w finale! (fotogaleria)

Koncert Barciaka i Płomińskiego. Pogoń II w finale

Pogoń II Siedlce pokonała w półfinale okręgowego Pucharu Polski Orła Unin 7:1 i awansowała do finału rozgrywek, którego stawką jest awans do edycji wojewódzkiej.

Do spotkania Pogoniści przystąpili wzmocnieni czterema zawodnikami z szerokiej kadry II-ligowca. Swój efektowny debiut w zespole zaliczył 17-letni Jakub Płomiński, który przeszedł dzisiaj do Pogoni z Miedzi Legnica. Wiosną wychowanek Orlika Kłodzko reprezentował na zasadzie wypożyczenia juniorów FC Wrocław Academy.

Od początku to biało-niebiescy przejęli inicjatywę i przeważali na boisku. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 33 minucie, a do siatki trafił Dominik Barciak po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Cztery minuty później Bartosz Kryszczuk zagrał do Barciaka i było 2:0. Po zmianie stron padło sześć goli. Dwa trafienia dołożył jeszcze Barciak, a kolejne trzy były autorstwa debiutanta – Płomińskiego. Honorowego gola dla gości zanotował Bartłomiej Szczęśniak.

PLANY POGONI II

W finale Pogoń II zmierzy się w Mińsku Mazowieckim z Mazovią II. Mecz zaplanowano na 24 października, godz. 15:00. W ramach IV ligi podopieczni Marcina Tomaszewskiego zagrają w niedzielę 14 października o 11:00 w Siedlcach z wiceliderem – Ożarowianką Ożarów Mazowiecki.

10.10.18, 17:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

PP OZPN: Pogoń II Siedlce – Orzeł Unin 7:1 (2:0)

Bramki: Dominik Barciak 33, 37, 61, 69, Jakub Płomiński 72, 80, 89 – Bartłomiej Szczęśniak 85

Pogoń II: 1. Józef Burta – 16. Piotr Ceranka, 3. Armin Pjetrović, 15. Paweł Łydkowski, 14. Michał Markiewicz (78, 6. Maksymilian Łukasiak) – 18. Dominik Krupa (66, 22. Maciej Litwiński), 17. Przemysław Rodak, 8. Tomasz Górski (72, 2. Aleksander Woźnica), 7. Dominik Barciak, 13. Karol Grochowski (78, 25. Maciej Gawinkowski) – 9. Bartosz Kryszczuk (56, 11. Jakub Płomiński)

Orzeł: 96. Patryk Seroczyński (46, 1. Marcin Łuczak) – 3. Tomasz Gora, 5. Łukasz Korgul, 2. Bartłomiej Szczęśniak, 13. Mateusz Matysiak (72, 9. Cezary Jakubaszek) – 8. Michał Zalewski, 11. Bartłomiej Sitarek, 10. Kacper Kowalski, 17. Dariusz Osica, 7. Kamil Michalczyk – 33. Krystian Parzyszek

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)