Wymęczony bonus w Gdańsku

Pogoń Siedlce męczyła się w Gdańsku, ale wygrała. Drużyna Krzysztofa Folca zwyciężyła 32:24 z Lechią.

Pogoniści przystępowali do meczu wzmocnieni Dawidem Dybowskim i Przemysławem Rajewskim, którzy z powodów zdrowotnych opuścili derby z Orkanem.

Po 20 minutach siedlczanie przegrywali 0:17. Pogoniści tracili punkty w łatwy sposób i nie zapowiadało się na zwycięstwo w grodzie Neptuna. Siedlczanie wzięli się w garść i odrobili część strat w pierwszej połowie.

Po przerwie siedlczanie grali lepiej, ale nie dobrze. Pogoniści byli dobrze przygotowani motorycznie i skutecznie dążyli do odwrócenia wyniku. Siedlczanie zdążyli odmienić losy meczu i wygrać z bonusem.

W sobotę 20 października Pogoniści podejmą Budowlanych SA Łódź. Będzie to mecz na szczycie Ekstraligi. Początek spotkania o 15:00.

13.10.18, 15:00 – Gdańsk

Ekstraliga: Lechia Gdańsk – Awenta MKS Pogoń Siedlce 24:32 (17:12)

Punkty: Paweł Boczulak 9 (P, K), Jacek Galewski 5 (P), Rafał Witoszyński 5 (P), Robert Wójtowicz 5 (P) – Andrei Cebotari 10 (2 P), Daniel Gdula 8 (P, K), Norbert Kargol 5 (P), Daniel Trybus 5 (P), Przemysław Rajewski 4 (2 pd)

Pogoń: 1. Paweł Tokarski (72 Dawid Rajewski), 2. Adrian Chróściel, 3. Tomasz Gołąb (72 Paweł Krasuski), 4. Dawid Dybowski (72 Paweł Antoszczuk), 8. Marek Mirosz (76 Wojciech Twarowski), 6. Norbert Kargol (77 Krystian Olejek), 7. Maciej Panasiuk, 17. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Sergo Kwernadze, 11. Tomasz Biernacki (78 Adam Dudek), 12. Artem Kułyk, 13. Daniel Gdula, 14. Andrei Cebotari, 15. Przemysław Rajewski