Mocni u siebie. Ślepsk ograny w czterech setach (fotogaleria)

KPS po raz kolejny potwierdził, że potrafi wykorzystać atut własnego boiska. Siedlczanie wygrali 3:1 ze Ślepskiem Suwałki.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka przystępowali do meczu żądni rehabilitacji po nieudanym meczu w Nysie. Ślepsk to jednak od zawsze niewygodny rywal dla siedlczan. W okresie przedsezonowym doszło do trzech pojedynków siedlecko-suwalskich, ale żaden nie zakończył się po myśli KPS.

Pierwszy set był jednostronny. KPS dzielił i rządził na parkiecie, by ostatecznie wygrać do 18. W kolejnych partiach działo się o wiele więcej.  W drugim secie KPS prowadził 9:6, ale roztrwonił przewagę. Siedlczanie wrócili na dobre tory i po asie Krzysztofa Antosika wygrywali 19:15. W tym momencie dotknęła ich niemoc w ataku, dzięki czemu Ślepsk wyrównał. Końcówka należała do KPS, a w nerwowej końcówce punkt na wagę wygranej 28:26 zdobył Krzysztof Gibek bezpośrednio z zagrywki.

W partii numer trzy Ślepsk walczył ze wszystkich sił o pozostanie w grze. Przy stanie 11:7 dla siatkarzy z polskiego bieguna zimna o czas poprosił Witold Chwastyniak, jednak ani przerwa, ani zmiany nie uratowały tego seta. W czwartym secie KPS parł do zwycięstwa. W najlepszych momentach prowadził pięcioma punktami, lecz w końcówce Ślepsk odrobił straty, a nawet prowadził 24:23. Siedlczanie nie podłamali się. W ostatnich akcjach błysnęli Radosław Sterna (blok) oraz Bartosz Kowalczyk (atak po skosie). KPS wygrał 3:1 z trudnym rywalem i potwierdził, że własna hala będzie jego atutem w trwającym sezonie.

LICZBA MECZU

254 – od tylu dni KPS nie przegrał u siebie w meczu o stawkę.

PLANY KPS

W piątej kolejce KPS zagra z Norwidem w Częstochowie. Mecz zostanie rozegrany 20 października. Początek o 17:00.

14.10.18, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Ślepsk Suwałki 3:1 (25:18, 28:26, 19:25, 26:24)

KPS: 2. Roman Oroń, 3. Krzysztof Antosik, 8. Krzysztof Gibek, 9, Patryk Łaba, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 7. Daniel Grzymała, 17. Shalev Saada

MVP: Patryk Łaba