wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: Słoneczny dreszczowiec w Łosicach

Kibice obecni w Łosicach na najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 8 kolejki siedleckiej klasy B, nie mogli narzekać na nudę. ŁDK Łosice pokonał Nojszewiankę Dobre 5:4.

Piłkarze ŁDK Łosice w poprzednim tygodniu ulegli na wyjeździe Rywalowi Ruchna 2:1, mimo że jeszcze do 81 minuty prowadzili. Porażka kosztowała ich fotel lidera. Nojszewianka Dobre w ostatnim ligowym spotkaniu również rozczarowała swoich kibiców. Strata bramki w doliczonym czasie gry ze Świtem Barcząca oznaczała pożegnanie się z trzypunktowym łupem – spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Oba zespoły sąsiadujące ze sobą w czubie tabeli i mające przed spotkaniem identyczną ilość punktów – pragnęły zrehabilitować się po ostatnich wpadkach. Zespół ŁDK przystąpił do spotkania bez najlepszego strzelca Marka Sawickiego, który w konsekwencji czerwonej kartki otrzymanej za niesportowe zachowanie w ostatniej kolejce, pauzował będzie przez trzy następne ligowe spotkania.

Pierwsze 15 minut spotkania było festiwalem skuteczności piłkarzy ŁDK Łosice. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 4 minucie. Sprytnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jakub Głuchowski, który z 35 metrów niespodziewanie przelobował bramkarza Nojszewianki Kacpra Wrzoska. Kolejna bramka padła 7 minut później. Dogrywał Paweł Bartoszuk, a ładnym uderzeniem podwyższył Maciej Szpura. W 14 minucie piłkarze zamienili się rolami. Podającym był Szpura, a przedniej urody technicznym uderzeniem zza pola karnego na 3:0 popisał się Bartoszuk.  Od tej pory łosiczanie kontrolowali spotkanie, dogrywając z głębi pola do skrzydeł i czatując na liczne kontry. Jedną z nich wykończył Szpura, który odebrał piłkę rywalom na przedpolu i wykończył swój rajd dopieszczoną podcinką nad bezradnym golkiperem Nojszewianki. Kilka minut przed przerwą bramkarz ŁDK bezpardonowo potraktował jednego z rywali we własnym polu karnym. Iskierkę nadziei rozpalił w sercach gości Jakub Rastawicki, który precyzyjnym strzałem w prawy dolny róg bramki strzelił gola kontaktowego z rzutu karnego.

Kacper Wrzosek bezradny wobec uderzenia Jakuba Głuchowskiego z rzutu wolnego. ŁDK otwiera wynik spotkania.

Po przerwie kolejny cios zadali łosiczanie. w 51 minucie podanie z głębi pola otrzymał uciekający w tempo Jacek Gochnio. Środkowy pomocnik ŁDK pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Wrzoskiem. Nic nie wskazywało w tym momencie na to, że gospodarze będą mieli spore problemy z utrzymaniem prowadzenia przy wyniku 5:1. Piłkarze Nojszewianki szybko ruszyli do odrabiania strat i próby uratowania meczu. W 66 minucie kąśliwy strzał oddał J. Rastawicki i piłka po dłoniach Daniela Starosielskiego znalazła drogę do siatki ŁDK. Na 5:3 trafił precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego wprowadzony dwadzieścia minut wcześniej Patryk Gulski. W szeregi ŁDK wkradło się sporo nerwowości, natomiast goście z powiatu mińskiego zaczynali radzić sobie z każdą minutą coraz lepiej. Każdy stały fragment Nojszewianki przeradzał się w ogromne zagrożenie. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, sytuacyjnym uderzeniem w polu karnym przy biernej postawie bloku defensywnego ŁDK popisał się Dawid Wojdyna. Gospodarze zapewnili swoim kibicom chwile grozy w doliczonym czasie gry, ale ostatecznie komplet punktów został w Łosicach.

Piękna pogoda sprzyjała niezłej frekwencji na trybunach, ale utrudniała nieco grę piłkarzom. Czynnikiem znacząco wpływającym na przebieg spotkania było słońce, świecące nieprzyjemnie tuż nad horyzontem przez większą część spotkania. Drużyny grające w danej części spotkania z promieniami słonecznymi ( ŁDK w pierwszej połowie, Nojszewianka w drugiej) – nie miały najmniejszego problemu z punktowaniem defensywy rywala i zaskakiwaniem bramkarzy.

PLANY ŁDK i NOJSZEWIANKI

Pozostały w tej rundzie już tylko trzy kolejki b-klasy. 21 października ŁDK Łosice uda się do Tęczek, gdzie o godzinie 13:30 powalczy o ligowe punkty z tamtejszą Niwą. Nojszewianka Dobre w ramach 9 kolejki podejmie u siebie najgorszy zespół rozgrywek – Zorzę Sterdyń. To spotkanie rozegrane będzie 21 października o godzinie 11.

14.10.18, 15:00 – Łosice

Klasa B: ŁDK Łosice – Nojszewianka Dobre 5:4 (4:1)

Bramki: Jakub Głuchowski 4, Maciej Szpura 11, 30, Paweł Bartoszuk 14, Jacek Gochnio 51 –  Rastawicki Jakub 42 (k), 66, Patryk Gulski 82, Dawid Wojdyna 87

ŁDK: 1. Daniel Starosielski – 21. Igor Kowaluk, 6. Mariusz Szupiluk, 20. Adam Kamiński, 13. Jakub Głuchowski – 8. Łukasz Kaniewski (46, 27. Marcin Wierzbicki), 23. Dawid Ułasiuk, 5. Paweł Bartoszuk, 26. Jacek Gochnio (69,  3. Dominik Marczewski), 10. Damian Wielgórski (65. 16. Daniel Żek) – 9. Maciej Szpura (76, 17. Marcin Chwedoruk)

Nojszewianka: 24. Kacper Wrzosek – 21. Tomasz Dobosz, 16. Sylwester Żaboklicki, 6. Kacper Rastawicki, 3. Paweł Krasnodębski (60, 5. Adrian Zalewski) – 20. Mychajło Nakładniuk (65, 9. Kamil Pytkowski), 13. Dawid Wojdyna, 10. Kamil Wasilewski (86, 22. Ernest Ludwiniak), 7. Tomasz Krynicki (62, 14. Patryk Gulski) – 11. Marcin Gadomski, 8. Jakub Rastawicki (17, 79. Marcin Wasilewski)

Sędziowie: Przemysław Sergiej, Albert Ruciński, Hubert Brodacki (Siedlce)