Ostrovia pokonana. Drugie z rzędu zwycięstwo koszykarek

Siedleckie koszykarki odniosły drugie z rzędu zwycięstwo w Energa Basket Lidze Kobiet. TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski zdecydowanie przegrała z PGE MKK Siedlce 68:97.

Podopieczne Teodora Mollova w niezłym stylu pokonały kilka dni temu Widzew Łódź. Reprezentujące Siedlce koszykarki za wszelką cenę chciały utrzymać zwycięski kurs i odnieść kolejne wyjazdowe zwycięstwo. Tym razem czoła siedlczankom miały stawić zawodniczki TS Ostrovii Ostrów Wielkopolski, które zaczęły sezon nieudanie. W pierwszej kolejce drużyna z województwa wielkopolskiego przegrała z AZS UMCS Lublin, natomiast w ostatnim spotkaniu nie miała nic do powiedzenia przy 34-punktowej porażce z Arką Gdynia.

Gospodynie od samego początku miały problem z kontrolowaniem wydarzeń boiskowych. Po dwóch pierwszych minutach spotkania koszykarki PGE MKK Siedlce prowadziły już sześcioma punktami. Już w pierwszej kwarcie swoje umiejętności strzeleckie zaczęły prezentować najlepiej punktujące tego dnia zawodniczki – Jowita Ossowska i Oksana Mollov, która przy wydatnej pomocy Kirsti Bellock przyczyniła się do jedenastopunktowego prowadzenia MKK po pierwszej kwarcie. Mimo aktywnej postawy środkowej Eweliny Jackowskiej w drugiej kwarcie, gospodyniom do końca pierwszej połowy nie udało się już odrobić dwucyfrowej straty.

Kluczowa okazała się trzecia kwarta, na przestrzeni której zespół Ostrovii rzucił zaledwie dziesięć punktów. Siedlecki tandem Mollov-Bellock wspomagany przez zbierającą Tetianę Jurkewiczus i asystującą Rebeccę Harris rozkręcił się na dobre. PGE MKK po trzeciej kwarcie wygrywał już różnicą 24 punktów. Trener siedleckich koszykarek dał w czwartej kwarcie więcej minut rezerwowym zawodniczkom, co nie przełożyło się na gorszą jakość gry. Koszykarki MKK pożegnały się z Ostrowem Wielkopolskim rzutem Marty Urbaniak, po którym na tablicy ukazał się wynik 68:97. Zaledwie jednego oczka brakowało do tego, by zafundować tego dnia rywalkom trzydziestopunktową porażkę.

Koszykarki PGE MKK Siedlce zdominowały rywalki w statystyce zbiórek (37 – przy 18 Ostrovii), co przełożyło się na zdecydowaną przewagę w punktach drugiej szansy (11-0). Ponadto, siedlczanki zagrały dużo bardziej zespołowo, co pokazuje statystyka asyst (28-11). Podopieczne T. Mollova szanowały również piłkę bardziej niż rywalki. Przełożyło się to na mniej strat (13-19) i więcej zdobytych punktów po błędach rywalek (18-8).

Indywidualnie najlepiej tego dnia zaprezentowała się Oksana Mollov, która rzuciła okazałe 34 punkty przy rewelacyjnej skuteczności 78% z gry. Z niezłej strony zaprezentowała się K. Bellock, która zanotowała kolejny double-double, zaliczając 22 punkty i 11 zbiórek. Warto wspomnieć również o statystyce wybitnie asystującej tego dnia Rebecci Harris, której brakowało tylko dwóch przechwytów do triple-double (14 punktów, 14 asyst, 8 przechwytów)!

PLANY PGE MKK

W czwartej kolejce Energa Basket Ligi PGE MKK Siedlce zmierzy się z InvestInTheWest Enea w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkanie rozegrane zostanie 21 października o godzinie 18. Będzie to ostatni z  czterech pod rząd wyjazdowych spotkań ligowych MKK. Po raz pierwszy po remoncie domowego parkietu koszykarki wrócą do Siedlec 27 października na mecz w Wisłą CanPack Kraków.

17.10.18, 18:00 – Ostrów Wielkopolski
EBLK: Ostrovia Ostrów Wielkopolski – PGE MKK Siedlce 68:97 (16:27, 19:19, 10:23, 23:28)

Ostrovia: 5. Jowita Ossowska 23 (3/5 za 3), 6. Karolina Podkańska 12, 13. Jenna Lynn Burdette 9 (5 asyst), 24. Ewelina Jackowska 9, 18. Katarzyna Jaworska 8, 11. Aleksandra Wajler 3 (5 asyst), 15. Karolina Kaczmarek 2, 16. Katarzyna Motyl 2, 4. Katarzyna Joks, 9. Sandra Nowicka