Trwa zła passa SKK. Derby Mazowsza dla Znicza

Koszykarze SKK Siedlce w 4 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe ze Znicz Basket Pruszków 57:75.

Podopieczni Michała Spychały w poprzedniej kolejce przegrali z Polfarmeksem Kutno (73:87). Przez trzy kwarty siedlczanie byli równorzędnym przeciwnikiem dla rywali, a o porażce SKK zdecydowała fatalna czwarta odsłona. W środowych derbach Mazowsza obie drużyny – Znicz i SKK walczyli o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Walka toczyła się punkt za punkt i żadna ze stron nie wypracowała sobie większej przewagi. Gospodarze świetnie rzucali z dystansu (4/5 prób), a siedlczanie lepiej grali pod koszem. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Michała Spychały popełniali mniej strat, a najskuteczniejszy w obozie SKK był Rafał Król, który dwoił się i troił.  Do przerwy minimalną zaliczkę posiadali gospodarze (35:33).

Po zmianie stron kontrolę nad spotkaniem przejął Znicz Basket Pruszków.  Gospodarze zanotowali passę 14:4 i wypracowali sobie większą zaliczkę. Nie do zatrzymania był Karol Kamiński, który zdobył 25 punktów.  Miejscowi górowali nad SKK w zbiórkach oraz asystach. W całym spotkaniu trafili 10 „trójek”.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają ze Śląskiem Wrocław. Początek meczu w sobotę o godz 18:00.

17.10.18, 19:00 – Pruszków
I liga: Znicz Basket Pruszków –  SKK Siedlce 75:57 (23:22, 12:11, 21:10, 19:14)

Znicz: 6. Karol Kamiński 25, 5. Michał Kierlewicz 14, 7. Przemysław Tradecki 9, 8. Bartłomiej Ornoch 8, 18. Łukasz Paul 7, 14. Robert Cetnar 6, 4. Marcin Wieluński 6, 12. Filip Drewniak, 4. 10. Wojciech Hałas, 16. Hubert Miłak, 15. Daniel Olszewski

SKK: 22. Bartosz Wróbel 16, 8. Rafał Król 14, 16. Nikodem Sirijatowicz 8, 5. Marcin Pławucki 7, 33. Maciej Strzelecki 5, 6. Marcin Nędzi 4, 35. Roman Janik 3, 24. Artur Pabianek, 11. Rafał Sobiło