wtorek, 19 marca 2024r.

Sensacja wisiała w powietrzu. Duże szczęście Śląska Wrocław (fotogaleria)

Niesamowity mecz w Siedlcach. Koszykarze SKK w 5 kolejki I ligi przegrali po dogrywce ze Śląskiem Wrocław 102:104.

Siedlczanie cały czas czekają na premierowe zwycięstwo w I lidze. W ostatniej kolejce w derbach Mazowsza przegrali ze Zniczem Basket Pruszków (57:75), który znakomicie spisał się w trzeciej kwarcie. W sobotę SKK zagrał ze Śląskiem Wrocław, który chce wrócić do ekstraklasy. W składzie zespołu Radosława Hyżego jest kilku zawodników z przeszłością w PLK.

SKK rozpoczął bardzo źle. Goście z Wrocławia zdominowali gospodarzy, którzy mieli wielki kłopot z zatrzymaniem szybkich ataków Śląska. Mocnym punktem rywali była skuteczność, w pierwszej kwarcie trafili aż siedem rzutów za trzy punkty. W pewnym momencie przyjezdni prowadzili już 41:19, jednak wtedy obudzili się siedlczanie.

Podopieczni Michała Spychały poprawili przede wszystkim defensywę. W kolejnych minutach wróciła również świetna skuteczność rzutów z gry. Nie do zatrzymania był Bartosz Wróbel, który w całym spotkaniu zdobył aż 35 punktów.

Drużyna z Siedlec była o włos od sprawienia wielkiej sensacji. W dogrywce SKK zabrakło szczęścia oraz recepty na zatrzymanie Aleksandra Dziewy, który w całym meczu zdobył 38 punktów oraz zebrał 14 piłek. Młody podkoszowy zapewnił Śląskowi cenne dwa punty.

PLANY SKK

W zaległym spotkaniu SKK Siedlce zagra na wyjeździe z WKK Wrocław. Początek meczu w czwartek o godz. 17:00.

20.10.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Śląsk Wrocław 102:104 (16:33, 22:19, 26:11, 27:28, d. 11:13)

SKK: 22. Bartosz Wróbel 35, 8. Rafał Król 24, 35. Roman Janik 11, 5. Marcin Pławucki 11, 19. Rafał Sobiło 10, 35. Artur Pabianek 7, 33. Maciej Strzelecki 4, 6. Marcin Nędzi

Śląsk: 11. Aleksander Dziewa 38, 3. Tomasz Żeleźniak 15, 6. Robert Skibniewski 14, 25. Aleksander Leńczuk 13, 13. Norbert Kulon 11, 5. Jakub Musiał 5, 24. Karol Michałek 4, 10 Bartłomiej Pietras 4, 7. Maciej Krakowczyk