wtorek, 19 marca 2024r.

Twierdza Siedlce upadła. Budowlani mocniejsi od Pogoni (multimedia)

W meczu na szczycie Ekstraligi rugby siedlecka Pogoń przegrała z Budowlanymi SA Łódź 8:21.

Pogoniści przystąpili do meczu wzmocnieni Harry’m Siejką. Australijczyk polskiego pochodzenia okazał się niespodziewanym wzmocnieniem przed trudnym finiszem Ekstraligi.

Pogoń już na początku spotkania miała dwa rzuty karne, jednak stałych fragmentów nie wykorzystał Przemysław Rajewski. W 12 minucie Daniel Gdula przechwycił piłkę, popędził naciskany przez gracza gości i zdobył premierowe punkty dla Pogoni. Podwyższenie Przemysława Rajewskiego było jednak nieskuteczne. Cztery minut później Paul Walters wykorzystał rzut karny i było 5:3. W kolejnych minutach Budowlani zepchnęli Pogoń do defensywy i w 26 minucie Witalij Kramarenko zanotował pierwsze przyłożenie. 33 minuta: szybkie rozegranie piłki zgubiło defensywę biało-niebieskich i Krzysztof Justyński podwyższył prowadzenie gości. Kilka minut później goście uzyskali rzut karny za przewinienie siedlczan. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony Pogoń miała bardzo dobrą okazję na odrobienia strat, jednak jeden z zawodników biało-niebieskich wypuścił piłkę w przód.

W drugiej połowie obie ekipy grały bardzo niedokładnie, jednak siedlczanie zawzięcie walczyli o zdobycie kolejnych punktów. Po godzinie gry straty biało-niebieskich zminimalizował Harry Siejka, który celnie kopnął z rzutu karnego. Pogoń, która popełniała dużo własnych błędów ostatecznie nie zdołała odrobić zaległości. Wynik meczu w ostatnich minutach meczu ustalił Paul Walters, który wykorzystał rzut karny.

W ekipie Budowlanych zagrał siedlczanin – Michał Mirosz.

LICZBY MECZU

150 – tyle meczów ligowych w biało-niebieskich barwach zanotował Adrian Chróściel

923 –  tyle dni minęło od ostatniej porażki Pogoni przed własną publicznością

Półfinały Ekstraligi zaplanowano na 27-28 października. Podopieczni Krzysztofa Folca zagrają u siebie z Ogniwem Sopot. Ten mecz odbędzie się w niedzielę, 28 października o godzinie 14.

20.10.18, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani SA Łódź 8:21 (5:18)

Punkty: Daniel Gdula 5 (P), Harry Siejka 3 (K) – Paul Walters 11 (3 K, pd), Krzysztof Justyński 5 (P), Witalij Kramarenko 5 (P)

Pogoń: 1. Tomasz Gołąb (41, 16. Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel, 3. Paweł Grabski (59, 17. Paweł Krasuski), 4. Dawid Dybowski (76, 18. Dawid Rajewski), 5. Marek Mirosz (58, 25. Wojciech Twarowski), 6. Norbert Kargol (72, 24. Paweł Antoszczuk), 7. Maciej Panasiuk, 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Harry Siejka, 26. Narek Manukjan, 12. Artem Kułyk (72, 22. Sergo Kwernadze), 13. Daniel Gdula (79, 20. Adam Dudek), 14. Andrei Cebotari (60, 21. Anton Szaszero), 15. Przemysław Rajewski

Budowlani: 1. Witalij Kramarenko, 2. Łukasz Kujawa, 3. Toma Mchedlidze, 4. Piotr Karpiński II, 5. Adrian Ignaczak (80, 19. Piotr Karpiński I), 6. Hugon Noszczyk (50, 17. Lewani Saszwiaswili), 7. Krzysztof Justyński (60, 18.Wilhelmus Staphorst), 8. Michał Mirosz, 9. Dawid Plichta (62, 20. Paweł Urbaniak), 10. Paul Walters (80+3, 21. Mateusz Adamski), 11. Mateusz Matyjak, 12. Robert Bosiacki (66, 22. Patryk Reksulak), 13. Bartosz Kubalewski, 14. Tomasz Kozakiewicz, 15. Krystian Pogorzelski