wtorek, 19 marca 2024r.

Porażka juniorów w Sochaczewie

Juniorzy MKS Pogoń Siedlce w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów w rugby piętnastoosobowym zagrali w Sochaczewie z tamtejszym Orkanem. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 31:14.

Podopieczni Pawła Kuligowskiego pojechali do Sochaczewa osłabieni, ponieważ w kadrze z powodu kontuzji zabrakło kilku zawodników. Siedlczanie mimo, że grali ambitnie pierwszą odsłonę przegrali 0:14. W drugiej połowie po kolejnych przyłożeniach gospodarzy było już 26:0. W kolejnych minutach siedlczanie zaczęli odrabiać straty. Najpierw po rajdzie przez pół boisko przyłożył Bartosz Redzik. Chwilę później podwyższył Igor Pątek. Następnie przyłożenie zaliczył Pątek i chwilę później podwyższył. W końcówce Pogoń grała w osłabieniu, ponieważ żółtą kartką ukarany został Mikołaj Parafiniuk. Orkan wykorzystał przewagę i zdobył kolejne punkty.

21.10.18, 12:00 – Sochaczew

El. MPJ: Orkan Sochaczew – MKS Pogoń Siedlce 31:14 (14:0)

Punkty dla Pogoni: Igor Pątek 9 (P, 2 pd), Bartosz Redzik 5 (P)

Pogoń: Prokurat Maciej, Podfigórny Dawid, Skwara Jakub, Bareja Bartłomiej, Radzikowski Arkadiusz, Dmowski Krzysztof, Paczuski Krystian, Stefaniuk Michał, Skup Kacper, Korneć Łukasz, Dziedzic Sebastian, Mątewka Jakub, Pątek Igor, Redzik Bartosz, Adamiak Krystian, Parafiniuk Mikołaj, Skup Filip, Boruc Kacper. Trener: Paweł Kuligowski. Kierownik: Maciej Kryszczuk.

źródło: MKS Pogoń Siedlce; foto: Maciej Sztajnert