wtorek, 19 marca 2024r.

Puchar został w Mińsku Mazowieckim. Grzech nieskuteczności siedlczan (fotogaleria)

W finale Pucharu Polski OZPN Siedlce rezerwy Pogoni przegrały 1:2 z Mazovią II Mińsk Mazowiecki.

Rezerwy Pogoni zostały wsparte graczami trenującymi na co dzień z „jedynką” Józefem Burtą, Kubą JóźwiakiemPawłem ŁydkowskimArminem PjetroviciemSebastianem Pociechą oraz Patrykiem Szczepańskim.

Początek spotkania był spokojny. W 12 minucie Pociecha po zejściu do środka sprawdził czujność Mateusza Łysika. Golkiper Mazovii II z drobnymi problemami złapał piłkę. W 17 minucie znakomitą interwencją po strzale Janusza Nojszewskiego popisał się Burta. Kilka chwil później Łysik znowu wyszedł zwycięsko z pojedynku z Pociechą. W 29 minucie gospodarze objęli prowadzenie po przytomnym zachowaniu i spokojnym wykończeniu Daniela Żurawskiego. Środkowi defensorzy Pogoni sprezentowali tę bramkę rywalom. Po chwili mogło być 2:0, ale Michał Bondara trafił w słupek. W końcówce pierwszej połowy siedlczanie podkręcili tempo, jednak próby Jóźwiaka spaliły na panewce.

W drugiej połowie potwierdziła się stara piłkarska prawda: niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 51 minucie nieudany strzał Piotra Ceranki po wrzutce z kornera przerodził się w idealne podanie, którego na bramkę nie zdołał zamienić wprowadzony w przerwie Bartosz Kryszczuk. Młody napastnik najpierw trafił w słupek, a następnie – upadając – w Łysika. Później dwie 100-procentowe sytuacje miał Jakub Płomiński, jednak zabrakło mu wyrachowania. Na zakończenie długiego okresu przewagi Pogoni II, Sebastian Bober wycofał do Przemysława Rodaka. Po strzale doświadczonego pomocnika z kilku metrów piłka ugrzęzła w nogach defensorów Mazovii II. W 65 minucie niewykorzystane sytuacje zemściły się. Mierzony strzał Jakuba Teodorskiego postawił siedlczan pod ścianą. W 71 minucie mogło być 3:0, ale Burta dobrze interweniował po sprytnym strzale Bondary. Pogoń II przez długi czas nieskutecznie szukała kontaktowego trafienia (niecelny strzał Pociechy z kilku metrów, strzał Łydkowskiego z rzutu wolnego przeszedł po górnej części poprzeczki), by wreszcie dopiąć swego. W przedostatniej minucie Szczepański zamienił na bramkę znakomite dogranie Michała Markiewicza. W końcówce napastnik wypożyczony z Wisły Płock miał szansę na dublet, jednak nie miał z czego uderzyć po zgraniu głową Dominika Krupy. Pogoń II pomimo wielu klarownych sytuacji przegrała 1:2 w Mińsku Mazowieckim.