=Centrum

Zapaśnicy rywalizowali w Żelkowie-Kolonii (fotogaleria)

Autor:
Dodano: 2018/10/25 23:32    views 176

W Żelkowie-Kolonii odbył się Międzywojewódzki Turniej Zapaśniczy w stylu wolnym o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego.

W zawodach udział wzięło około 60 zawodników i zawodniczek.

Pierwsze miejsce w kategorii młodziczek zajął zespół z Kotunia, który zdobył 28 punktów. Na drugiej pozycji uplasowały się Armaty Stoczek Łukowski. Indywidualnie w tej rywalizacji najlepsze były: Alicja Matuszewska (Armaty) – 31 kg, Maja Wasiluk (Stok Lacki) – 35 kg, Kinga Kruk (Kotuń) – 38 kg, Katarzyna Stosio (Armaty) – 44 kg, Marta Gajowniczek (Armaty) – 49 kg, Agata Kazanecka (Armaty) – 54 kg oraz Dominika Marciszewska (Kotuń) – 65 kg.

Z kolei w rywalizacji młodzików najlepsi okazali się zawodnicy z Teresina, który wyprzedzili zawodników z Kotunia. Złote krążki zdobyli: Bartosz Wakszyński – 29 kg, Dawid Kur – 30 kg, Dawid Bielski – 31 kg (wszyscy Teresin), Wojciech Urban (Siedlce) – 36 kg, Seweryn Grondzik (Teresin) – 40 kg, Mateusz Urban (Iganie) – kat. 41 kg, Mateusz Kokoszka (Kotuń) – 46 kg, Filip Walczak (Stok Lacki) – 47 kg, Adrian Wardak (Armaty) – 51 kg, Piotr Świniarski (Iganie) – 58 kg.